Duben 2011

Mr. Nobody

23. dubna 2011 v 13:52 | Kirachan |  Filmy
Taky jste si někdy říkali, co by se stalo, kdybyste se v danou chvíli rozhodli jinak? Jak byste se zachovali, kdybyste dopředu věděli, jak vaše různá rozhodnutí dopadnou? Jakou budoucnost byste si vybrali? A jak moc vlastně dokáže zdánlivá maličkost ovlivnit váš osud?
Přesně těmito otázkami se zabývá film Mr. Nobody (Pan Nikdo).
Mr. Nobody je strhující podívanou a ani vám nepřijde, že trvá přes 2 hodiny. Zezačátku může být sice příliš chaotický, ale vše se nakonec vyřeší a zapadne do sebe.
Film je mimojiné doprovázen dobře padnoucím soundtrackem.

Mr. Nobody mě nadchnul, a tímto děkuji Kooky za doporučení! ^^

třetí řada Natsume Yuujinchou

3. dubna 2011 v 20:47 | Kirachan |  Anime
Už je to nějaký ten pátek, co jsem se díky Kooky dozvěděla, že se na myanimelistu objevily informace o chystající se třetí řadě anime Natsume Yuujinchou. Podle zatím dostupných informací by Natsume Yuujinchou San mělo začít vycházet v červenci 2011. Rozhodla jsem se šířit tohle info pro lidi, co mají rádi Natsumeho jako já a ještě se to k nim nedoneslo.

O něco více informací najdete na těchto odkazech:

Sekai-ichi Hatsukoi OVA

2. dubna 2011 v 23:41 | Kirachan |  Anime
Typ: OVA
Počet epizod: 1
Žánr: Shounen ai, Romance

Dne 22.března 2011 vyšlo OVA Sekai-ichi Hatsukoi. OVA vzniklo podle mangy od mangaky Nakamury Shungiku, známé především díky jejímu dílu Junjou Romantica. OVA slouží jako úvodní epizoda k následující 12-dílnému anime, které by mělo začít vycházet od 9.dubna 2011.

Pozor! Text může obsahovat SPOILERY, čili vyzrazení děje dopředu! Tedy, pokud to vůbec nějaký děj má...

Děj: Student Onodera Ritsu má problém dosáhnout na vysoko umístěnou knížku v knihovně, naštěstí se ale najde senpai Saga Masamune, který mu knihu podá. Ritsu je z jeho laskavého chování okouzlený a na první pohled se do Masamuneho zamiluje. (WTF!)
O 3 roky později se znovu setkají v té samé knihovně a Ritsu vyzná Masamunemu lásku. Masamune Ritsuovi oznámí, že mu nevadí, když s ním bude chodit a následně odvede Ritsua k sobě domů. Tam na to po chvíli řečí hupsnou. Ritsu je pak při dalším setkání s Masamunem celý v rozpacích a nemůže se chudák soustředit, když mu Masamune pomáhá s matematikou. Ritsu se snaží vyhnout Masamunemu pohledu, a tak si zajde pro slovník. (Což je mimochodem moc efektivní výmluva, člověk totiž běžně potřebuje k počítání japonský slovník). Masamunemu dojde, že se Ritsu poslední dobou chová divně a jde za ním. Ritsu chce odejít domů, ale je zaražený, že Masamune opět v knihovně zůstává až do zavírací doby. Masamune sdělí Ritsuovi důvod svého zůstávání v knihovně (nemá to doma nejlepší) a pozve Ritsua k sobě domů. Ten okamžitě souhlasí, potom má proslov, jak chce Masamunemu pomoct svou přítomností a zároveň se po chvíli začne schazovat, protože z Masamuneho věčně flegmatického výrazu nedokáže nic vyčíst. Vše vyvrcholí ve velice romantickou scénu plnou vlajících bílých závěsů a sakurových lístků poletujících ve větru (uvnitř knihovny!), při čemž Masamune Ritsuovi naznačí, že si s ním chce vrznout hned v knihovně a na doma čekat nebude.
Takto končí Ritsuův sen a ocitáme se v ne už tak příjemné realitě, kde je Masamune tyrantským nadřízeným přepracovaného Ritsua.

Asi jsem od tohoto OVA kvůli jeho vysokému hodnocení čekala víc, než může nabídnout. Je to nereálné, plné klišé a v podstatě se tam nic moc nestane (ale tak taková je i většina jiných yaoi). Abych jenom nekritizovala, konec vypadá poněkud slibněji a je pravděpodobné, že následující anime bude lepší než OVA.