Akicon 2011

24. listopadu 2011 v 1:40 | Kirachan |  Akce
Ve dnech 19. a 20.listopadu jsem se zúčastnila Akiconu. Na Akiconu jsem byla již podruhé a nyní se pokusím shrnout své dojmy.

V sobotu v 9:45 jsme já a můj přítel (Geont) vyjeli se Student Agency z autobusového nádraží v Liberci. Byla to má první cesta se Student Agency a byla jsem tak trochu mile překvapena jejich službami (pití zdarma, možnost zapůjčení sluchátek atd.). Po jedenácté hodině jsme již byli v Praze. Metrem jsme se dopravili na Chodov, kde na nás již čekal ledman, který nám udělal průvodce a zavedl nás do KC Zahrada. Teprve tento rok jsem si pořádně uvědomila, jak zbytečně složitě nás loni Chinchila protáhl "Městem duchů" a jak jsme si tehdy zbytečně prodloužili cestu.

Kolem dvanácté jsme dorazili do KC Zahrada, kde již nebyla žádná fronta. Hned před KC Zahrada jsem narazila na Sakuru. Prošli jsme s Geontem registrací, při které jsme potkali Beldaran a Lusi s Jarníkem. Následně jsme se sešli s dalšími lidmi ze Sekai, konkrétně s Cirdanem, chill a edisonem. Po chvíli jsme se společně ještě s Drakarnem odebrali do přilehlé hospody na oběd.

Hospodský číšník námi byl tak trochu zaskočený. Zjevně není zvyklý na hosty, co vyžadují na objednání jídla jídelní lístek. o_O Nakonec nám je tedy přinesl a my si objednali. Při čekání na jídlo jsme ještě s Geontem šli k metru vyzvednout mojí kamarádku Kooky. Ta se k nám poté připojila a šla s námi do hospody. Přišli jsme akorát včas a po chvíli nám číšník přinesl naše jídlo. Nejzajímavější oběd měl rozhodně Geont, dinosauří krutí krokety se jen tak nevidí. XD


Po obědě jsme se vydali zpět do KC Zahrada. Navštívila jsem hintzuovu přednášku Typologie návštěvníků anime conů. Při přednášce jsem se pobavila a líbila se mi. Obzvlášť mě zaujalo její grafické provedení (flash animace?). Dokonce jsem se v některých škatulkách částečně našla.

Po hintzuově přednášce jsem zahlídla Taylor a spol, která tou dobou dorazila. Přivítaly jsme se, konečně jsem jí představila Kooky a prohodily jsme asi tak dvě věty.

Poté jsme se přesunuli na Animestop, který byl pořádaný Lusi a Mitsuki. V sále bylo narvnáno, tak jsme si stěží našli místo na sezení. Z naší skupiny jsme tuším seděli jenom Kooky, já a Geont, který seděl na mně. :D Tuhle možnost sezení jsem mu nabídla já, protože nám to prostě vyhovuje líp opačně. Někteří lidé stáli. Soutěž byla zajímavá a otázky leckdy záludné. Poradci dokázali dobře klamat.


Po Animestopu jsme se s Kooky a Geontem přesunuli na přednášku Zlatá éra Yaoi od Akiko. Geont má můj obdiv za odvahu, že tam se mnou šel. Ač mě yaoi zajímá, tak mě tahle přednáška přílíš nenadchla. Ani nevím, proč tomu tak je. Asi mi v ní něco chybělo. Každopádně to byla jediná přednáška, u které jsem kontrolovala hodinky, abych věděla, kolik ještě zbývá času do konce. Pro mě byla tato přednáška tak trochu zklamáním.

Po Zlaté éře Yaoi jsem konečně opět potkala Sakuru a mohla jí opožděně předat dárek k narozeninám. Pak jsme se šli s Geontem a Kooky na chvíli "provětrat", nechali si ujít Cosplay soutěž, a vyšli ze sálu. Tuto dobu jsme věnovali konverzaci.

Poté jsme se opět přesunuli do sálu Honšú na Hudební anime od Lusi. Opět mě Lusi nezklamala (byla jsem už předtím na Lusiiných přednáškách na Animefestu 2010 a Akiconu 2010) a její přednáška se mi líbila. Zaujaly mě ukázky z anime Beck a Detroit Metal City. Díky této přednášce chci tato anime někdy zhlédnout ještě víc než předtím.

Po této přednášce jsme šli s Geontem doprovodit Kooky k metru. Cestou jsme narazili ještě na Beldaran, která se také chystala odjet. Holky odešly a my s Geontem se vrátili do KC Zahrada. Po příchodu jsem si ještě rychle koupila jídelní hůlky u stánku, který už pomalu balili. Až později jsem zjistila, že jsou to vlastně ero hůlky a nevinně se tvářící čínský obrázek na jejich povrchu z druhé strany detailně zobrazuje pohlavní styk. >_< XD

Pak jsme si asi dvě hodiny povídali se známými a šli až v deset večer na Sušenčinu přednášku Neobvyklí hrdinové. Tahle přednáška mě hodně pobavila. Na blond afro skrývající překvapení a útoky pomocí chloupků jen tak nezapomenu. :D


Po této přednášce jsme s Geontem v sále Hokkaidó zůstali a odebrali se pak ke spánku spravedlivých. Zezačátku jsme byli rušeni pouštěním písniček a povídáním skupinky holek. To se ale naštěstí po chvíli vyřešilo díky pořadatelům, kteří je usměrnili a my mohli později jít víceméně nerušeně spát.

Kolem sedmé ráno byl budíček. Následovalo sbalení věcí, udělání ze sebe člověka a přesun dolů ke kavárničce. Po snídani jsme se vydali na ONSEN - Horké prameny od Prasátka. Přednáška byla zajímavá a poučná.

Vzdala jsem se přednášky Slash, velký bratr Yaoi od Kalisto, na kterou jsem původně chtěla jít, a místo toho se rozhodla jít s Geontem na nákup do Lidlu. U šatny nás zastihl steelista, který dorazil ve svém růžovém tričku z Transmission. Nenápadně se u šatny k Geontovi přiblížil zezadu a přivoněl mu k vlasům. Tohle udělal kvůli mně, protože jsem chtěla vědět, jestli Geontovo vlasy voní i někomu jinému než mně...a voní! XD

Po nákupu v Lidlu se sedělo se steelistou, povídalo, fotilo a já si koupila 3.díl Balzamovače a film Ponyo.


Potom jsme se přesunuli na dlouho očekávanou přednášku, a to Slash v My Little Pony od Greka. Přišla jsem, viděla jsem a už neodvidím a neodslyším, co na ní bylo. Nelituji toho, že jsem nevyužila Grekem nabízeného východu vpravo. A měl pravdu, jsem poznamenaná. Zrovna včera jsem v hračkářství narazila na figurky poníků a už pro mě nebyly to, co dřív.
Grek má můj obdiv za to, čím si musel projít kvůli této přednášce. Také obdivuji cosplayerky poníků, slušelo jim to a měly odvahu, když se za Grekem vydaly na pódium.

Po Grekově přednášce jsme zůstali v sále na Internetové komunity od Mitsuki. Přednáška byla taková nemastná, neslaná, spíše jen řečení faktů, ale o tomhle tématu se moc říct navíc ani nedalo. Rozhodně nebyla špatná.

Touto přednáškou jsme završili náš program Akiconu a společně s Ciradanem jsme odešli k metru. Cestou nás ještě dohnal hintzu, který s námi jel metrem na Florenc, kde se od nás odpojil. S Cirdanem jsme se rozloučili u autobusu a odjeli jsme s Geontem zpět do Liberce.

Akicon 2011 se mi líbil a jsem ráda, že jsem se mohla setkat se známými z netu, které nemám možnost běžně vídat. Už se těším na další rok a doufám, že se v roce 2012 na Akiconu opět objevím.

Za fotky vděčím Edisonovi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kooky Kooky | 24. listopadu 2011 v 11:12

jojo Beck a DMC mě taky zaujalo a láká mě to se na to juknout, až bude čas :)

2 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 24. listopadu 2011 v 11:56

[1]: Super, tak to pak kdyžtak můžem zkouknout společně. :)

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 24. listopadu 2011 v 20:12

Tak ses k tomu přece jenom dostala ^^ Chci dinosauří krokety, jsou boží! :D Já takhle v pondělí zapnu televizi a tam reklama na to poníkovský mimino Pinky Pie. Tlemila jsem se jak blbá :D

4 Ero - Shinichi Ero - Shinichi | 26. listopadu 2011 v 11:02

Prasátkův Onsen... Hudební anime... Hintzuova typologie... Jo... To jsou přednášky, které opravdu stály za to... Bohužel, co se Grega týče, jaksi jsem jako Cylon selhal, pročež věřím, že jsem o dost přišel... Ale co už...
Byl to skvělý víkend...

5 Taylor Taylor | 2. prosince 2011 v 16:40

Ach jo, mně je líto, že jsme si víc nepokecaly, bylo to letos nějaké rozlítané... :((( Příště si to rozhodně musíme vynahradit .)

6 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 2. prosince 2011 v 17:32

[5]: Mně to je taky líto. Jsem tehdy i večer/v noci uvažovala, jestli za váma nemám zajít a pokecat, ale nějak jsem se styděla, když jsi tam byla ještě se Skeletomem. ^^; Prostě mi to přišlo blbý k vám jen tak přijít a pokoušet se o konverzaci. Taky se mi už k večeru nějak motala hlava, tak jsem to vzdala a šla pak spát.
Nj, jsem stydlivá blbka, mám tak jednu možnost za rok na pokec a já jí pořádně nevyužiju. ^^;
Jinak ty asi pojedeš na Animefest, co? Já právě vůbec nevim, jestli se tam dostanu...tou dobou mi asi budou začínat letní zápočty a Geont bude mít státnice, takže se tam asi nedostanem. :(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama