Another

21. dubna 2012 v 11:28 | Kirachan |  Anime
Typ: TV
Počet epizod: 12
Délka jedné epizody: 24 min
Žánr: tajemno, horor, školní prostředí, drama

Sakakibara Kouichi se přestěhuje z Tokya do malého města Yomiyama. Zde v nemocničním výtahu potkává záhadnou dívku Misaki Mei s páskou přes oko, která má namířeno do márnice. Po propuštění z nemocnice se s dívkou opět setká ve škole a dá se s ní do řeči. Avšak pro ostatní spolužáky jako by tato dívka ani neexistovala a děsí je jakákoliv zmínka o ní.
Postupně si Kouichi všímá, že jeho spolužáci jsou čím dál tím víc vystrašení a něco mu zamlčují. Pomalu se dovídá řeči o prokletí třídy číslo 3, do které nyní chodí.

Před 26 lety do třídy číslo 3 chodila oblíbená dívka Misaki, avšak těsně před maturitou zemřela. Spolužáci se nemohli smířit s její smrtí a začali se chovat, jako by Misaki nikdy nezemřela a byla tam stále s nimi. Na tuto "hru" přistoupili i učitelé a personál školy a začli tomu nakonec věřit. Jejich chování způsobilo, že se Misaki najednou objevila na maturitní fotce a třída číslo 3 se stala prokletým místem, které začlo přitahovat pozornost duchů mrtvých.
Od této události se každý rok v této třídě najednou objevil jeden žák navíc, který byl oživlou mrtvolou. Mrtvý žák je od živých spolužáků k nerozeznání a jeho přítomnost začne způsobovat záhadná úmrtí žáků a učitelů, kteří mají co dočinění se třídou číslo 3 a jejich nejbližších rodinných příslušníků.

Rok nástupu Kouichiho do třídy číslo 3 není výjimkou a od května začnou jeho spolužáci a jejich blízcí postupně záhadně umírat.

Podaří se jim zlomit prokletí, anebo všichni postupně zemřou?

Toto anime jsem doslova "zhltala" od začátku do konce. Je plné otázek, na které se snaží divák společně s Kouichim najít odpovědi a až do poslední chvíle není jasné, jak to dopadne. Anime můžu doporučit těm, kterým nevadí násilí a mají rádi záhadné příběhy s hororovým nádechem. Another se stylem podobá anime Higurashi no Naku Koro ni.
Už teď se těším na OVA, které má vyjít koncem května.

Zde je upoutávka na anime:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama