Červen 2012

Posedlost homosexualitou

8. června 2012 v 15:15 | Kirachan |  Výlevy
V poslední době se opět více zaobírám věcmi s homosexuální tématikou. Pro ty, kdo mě znají, není žádnou novinkou, že se zaobírám "gay věcmi", ostatně už nějaký ten pátek se zajímám o shounen ai a yaoi.
Nyní jsem si však řekla, že bych měla zájem i o "druhou stranu mince" a začla jsem se zajímat o lesbickou tématiku. Všechno to začalo při výběru knihy na britskou literaturu, kdy mě zaujala kniha "Oranges Are Not the Only Fruit" od Jeanette Winterson, která byla v knihovně pod položkou "lesbismus". Nedalo mi to a musela jsem si ji přečíst. Díky této knize jsem si také vzpomněla, že jsem kdysi chtěla zhlédnout seriál L word, který měl být lesbickým protějškem mého oblíbeného gay seriálu Queer as Folk. Neodolala jsem pokušení a začla sledovat L word, kterému jsem naprosto propadla.
Dokonce jsem i přiměla přítele, aby se mnou občas tento seriál sledoval. Také jsem ho přemluvila, aby přečetl yaoi mangu No color, zhlédl gay film Latter Days...vymklo se mi to z rukou a nyní při každé schůzce sledujeme něco homosexuálního anebo alespoň o homosexualitě mluvíme.
Toto vše mě přivedlo k myšlence, že jsem "posedlá homosexualitou" a začla jsem uvažovat, kdy to vlastně propuklo a jak se moje posedlost mohla dostat do stádia, ve kterém jsem dnes.
Prvopočátkem je již zmíněné shounen ai a yaoi, na které jsem narazila díky anime a manze. Stala se ze mě "yaoi fangirl" a doslova jsem hltala haldu shounen ai/ yaoi mang a anime. Tato kreslená podoba homosexuálních vztahů ovlivnila i můj pohled na "živé gaye" a začla jsem sledovat i gay filmy. Postupem času mi gay fimy začly být málo, byly jen jednorázové, nebylo jich tolik, které by splňovaly mé požadavky, tedy pořádný děj a líbivé herce.
Zanedlouho jsem narazila na seriál Queer as Folk a byla jsem v sedmém nebi, protože splňoval mé požadavky na filmy a měl dostatek epizod. Úspěšně jsem tímto seriálem "nakazila" i své dvě kamarádky a posledlost homosexualitou se mohla přenést na další level. Díky tomuto seriálu jsem se dozvěděla, že duha je symbolem homosexuality a s kamarádkami jsme si začly vyrábět duhové náramky jako symbol naší podpory homosexuality.

Když se teď zamýšlím na svým chováním a uvažováním ohledně homosexuality, tak si začínám říkat, jestli moje chování není přehnané.
Toužila jsem po gay kamarádovi jen proto, že by byl gay, kterým já přece fandila a mohla bych ho vidět s jeho přítelem. Chtěla jsem přimět nějakého pěkného kluka (který by ani nemusel být gay), aby mi udělal gay fanservice s jiným pohledným klukem, ke kterému by byl nadmíru "přítulný". Chtěla jsem najít kluka, který by měl taky rád "gay věci", abych je s ním mohla řešit. A ze všeho nejvíc jsem chtěla podpořit homosexuály, ať se cítí uznávání mezi heterosexuály a nestydí se za svou orientaci. Toto by ani nebyla tak špatná myšlenka, kdybych tehdy spíše nemyslela na to, ať jsou gayové otevření a my "fanynky gayů" můžeme mít svůj fanservice. Na lesbičky jsem tehdy příliš nepomýšlela a měla jsem k nim spíše neutrální postoj.
Nyní mám jednoho gay kamaráda, ale ne kvůli jeho orientace, o té jsem ze začátku našeho kamaráství ani nevěděla. Vážím si ho pro to, jaký je, obdivuji jeho chytrost a oceňuji jeho obětavost. Ostatně tak by to podle mě mělo být a nedokážu pochopit své dřívější myšlenky.
Myslím si, že je mnohem lepší lidi s homosexuální orientaci pokud možno neodlišovat od zbytku populace a pokusit se je neškatulkovat mezi 4% obyvatelstva. Ostatně, když se lidi milují, tak přece není co řešit a nemělo by se řešit, kdo má jakou orientaci a co je "normální". Vždyť jde přece hlavně o osobnost člověka, kterého milujeme a jeho pohlaví je až vedlejší.

Své "posedlosti homosexualitou" se už asi nezbavím a vždy to bude téma, které mě bude zajímat. Mohla bych se ji alespoň pokusit směřovat kladným směrem.
Vím, že bych neměla svého přítele "bombardovat gay materiálem" a nabádat ho, aby mi dělal gay fanservice, když jemu se to nezamlouvá. Tímto se mu omlouvám za své chování a zároveň mu chci poděkovat za to, že to všechno s humorem snáší a nezavrhuje mě za to.

BTW: V dohledné době se chystám na třídílný lesbický seriál Tipping the Velvet. Hraje tam i Benedict Cumberbatch (známý hlavně díky své roli Sherlocka) a má to dobré hodnocení, takže si to nesmím nechat ujít! :D