Září 2012

Ohlédnutí za uplynulými prázdninami

29. září 2012 v 17:47 | Kirachan |  Výlevy
Opět jsem sem dlouho nepřispěla a usoudila jsem, že je zase čas dát o sobě vědět. Pokusím se shrnout, co bylo náplní mých prázdnin.

Tento rok jsem výjimečně neměla brigádu v ZKL, protože je na tom podnik špatně, a tak jsem měla celé prázdniny volno. Na jednu stranu bylo příjemné mít po dlouhé době volno a oddechnout si, ale na druhou jsem se místy nudila a hledala se všemožné činnosti, kterými bych se zabavila. Začátkem prázdnin jsem neustále něco uklízela a třídila, podařilo se mi uklidit si všechny šuplíky a poličky, linku a já nevím, co ještě. :D
Postupem prázdnin jsem si našla novou zálibu, a to dělání šperků z korálků. Poprvé jsem vyzkoušela techniku ketlování (dělání šperků z korálků a drátků) a velice se mi zalíbila.
Tady je pár náramků, co jsem přes prázdniny vytvořila:

Ke konci prázdnin jsem se pokusila o výrobu náušnic vyplétaných bavlnkou, ale po dvou pokusech mám stále ještě co vylepšovat.
U prvních náušnic tohoto typu se mi bohužel nepodařila spirálka.
Druhé měly již spirálku v pořádku, ale ještě potřebuji zapracovat na tvaru. Každá jsou trochu jiná, i když jsem se snažila drátky vytvarovat stejně.

Další náplní mých prázdnin bylo sledování seriálů v angličtině. Zhlédla jsem Roswell, 5 řad The Big Bang Theory, cca 5 řad, které mi zbývaly k dokoukání How I met your mother a zkoukla jsem několik dílů seriálu Firefly.
Nyní budu každý týden čekat na další epizody HIMYM, Castla a TBBT a do toho plánuji dokoukat Firefly.

Z knih jsem přečetla Psa baskervillského, R.U.R. a básnickou sbírku Zhasněte světla od Seiferta. Plánovala jsem toho přečíst daleko víc, ale nějak se mi do toho pak nechtělo. ^^; Během roku mám hodně povinné četby a nějak se mi pak o prázdninách číst nechtělo.
Nyní mám rozečtenou knihu Interview s upírem a myslím si, že se mi ji jen tak nepodaří dočíst, protože po prvním týdnu ve škole vidím, že budu mít co dělat, abych stíhala plnit všechny ty průběžné úkoly a povinnou četbu. Díky mononukleóze, kterou jsem měla minulý rok, teď opakuji britskou literaturu a mám ji zároveň s americkou literaturou. Dvojnásobek týdenní povinné četby, jaj! A to nepočítám volitelný předmět z anglické literatury a literaturu českou...

Asi tu zase bude na nějakou dobu mrtvo a budu se spíše věnovat škole a příteli. Plánuji sem ale sepsat report z Akiconu, na který se chystám. Tak kdyžtak do Akiconu na viděnou. :)