Listopad 2012

Období předčasných dárků

18. listopadu 2012 v 2:46 | Kirachan |  Výlevy
Pomalu se blíží prosinec, což pro mě znamená "měsíc dárků". Nejenom, že slavím vánoce, ale mám v prosinci i svátek (12.12.) a narozeniny (28.12.).
V poslední době se mi hodně věcí rozbilo, a tak se někteří lidé rozhodli, že mi dárky dají předem.
Začalo to multifunkční tiskárnou, která se mi rozbila a strejda se rozhodl, že mi dá na novou tiskárnu předem peníze určené na dárek k vánocům. Dostala jsem HP 2515. Nevím, jak si vede funkčně mezi ostatními tiskárnami na trhu. Já jsem s ní zatím spokojená a pro mé potřeby je dostačující. Jsem mu opravdu hodně vděčná, že jsem si jí mohla pořídit předem, tisknutí věcí do školy je pro mě týdenní nutností.
Zhruba ve stejné době se mi rozbily i reproduktory, zatím "přežívám" se svými starými, na kterých nejde regulovat hlasitost, protože by vypadl zvuk u jednoho reproduktoru, a v klidovém stádiu hučí. Už mám ale slíbené, že dostanu od mamky a strejdy peníze k svátku, za které si plánuji pořídit nové reproduktory. Prozatím mám vyhlídnuté tyto, ale kdyby měl někdo tipy na nějaké dobré reproduktory do 400Kč, tak ať se klidně ozve. :) Asi si je také pořídím o něco dřív, protože v době svého svátku budu na koleji.
Aby toho nebylo málo, tak se mi zastavily hodinky. Rozhodlo se, že se už nebude kupovat do nich nová baterie, protože stejnak byly už hrozně moc ošoupané a špinavé (původní bílá barva pásku už vážně nebyla bílou :D) a chtěla jsem si už několik měsíců pořídit nové. Mamky velice hodná kamarádka a něco jako moje teta se ptala, co chci k narozeninám, slovo dalo slovo, a poslala mi hodinky přesně podle mých představ předem jako dárek k narozeninám. Takhle vypadají.
Již zmíněná mamky kamarádka mi k hodinkám ještě poslala kosmetickou taštičku a jelikož je "asi blázen", jak sama řekla, tak mi teď ještě chce poslat nový mobil s dotykovým displejem. O_O Jsem vážně zvědavá, jaký bude. Můj současný mobil je už osmiletý "starouš" a na nový typ mobilů vůbec nejsem zvyklá a nevím, co od toho očekávat.

Také jsem jen tak dostala od přítele vysněné zelené (zelenomodré) punčocháče, dvě mangy a od mamky zelenomodré peříčkové náušnice a chlupaté pantofle na doma.

Začínám si připadat jako v nějakém dárkovém nebi, už by se to mělo umírnit, jinak pak budu moc rozmazlená. :D
Mám teď v plánu ještě udělat "tetě" jedny náušnice, protože nevím, jak jinak bych se mohla odvděčit za tu "záplavu" dárků, kterou mi tento rok dopřála.

Akicon 2012

11. listopadu 2012 v 18:58 | Kirachan |  Akce
Rok se s rokem sešel a já se opět zúčastnila Akiconu.
V sobotu v 9:13 jsem se vydala vlakem z Ústí nad Labem do Prahy, bohužel byl vlak přeplněný, a tak jsem celou cestu (cca hodinu) musela stát. Dorazila jsem do Prahy na hlavní nádraží, kde mě vyzvedl přítel a společně jsme jeli metrem na Chodov. V metru jsme potkali Sušenku, která se k nám připojila a později se stala vůdcem naší skupiny. Bohužel jsme díky tomu tak trochu zabloudili a dostali se na místo až děsivě podobné okolí KC zahrada, co bylo okus dál. :D Po bloudění jsme se ale naštěstí dostali na místo, kde se konal Akicon.
Přivítala nás Veve, se kterou jsme si později mohly vyměnit dárky. Dostala jsem Doctora Who na DVD a výborné pralinky z Německa, které jsem pak později nabízela. Také jsem v chodbičce narazila na Sakuru, kterou jsme tam vždycky potkávali, až to působilo dojmem, jako by tam seděla neustále. :D
Jelikož jsme dorazili později než jsme očekávali, tak jsme nakonec oželili plánovanou návštěvu Grekovy přednášky Typologie bišíků a šli radši s dalšími lidmi na oběd do Blanice. V Blanici jsme chvíli pobyli, a pak se vrátili na Akicon a navštívili Přednášku psanou na oprátce, kterou měli Grek a Hintzu. Poté následovala chvíle volna, kterou jsme strávili v prostorech Akiconu než jsme šli na chillinu přednášku Anime k zamyšlení - jak pochopit nepochopitelné. Musím uznat, že bylo vidět, že chill si pořádně nastudovala dané téma a vyznala se.
Poté následovala návštěva Lidlu a doplnění zásob jídla. Potom jsme se vydali opět do Blanice, jelikož jsme nechtěli jít na nic z programu a na Akiconu nebyl dostatek místa k sezení. Dala jsem si v Blanici dvě piva a myslím, že to bylo až až, protože jsem z toho chvíli usínala. :D Chill taky trefně poznamenala, že bych potřebovala ceduli "Mimo" vždycky, když lidi kolem začnou probírat téma, které neznám a nemám k tomu co říct a můžu jen zírat, což se mi bohužel už několik let stává docela často. ^^;
Opět jsme se vrátili na Akicon a navštívili jsme kousek přednášky Japonská hraná televizní tvorba od Zízy. Zůstali jsme v tomto sále ještě na Čeští AMV velikáni od GordonFreeman, abychom si později mohli zabrat v místnosti konání místo na spaní. Bohužel jsem kvůli tomu oželela přednášku Sušenky Dark side of M/M Romance a doufám, že bude později na internetu videozáznam.
Po spánku ( i když ho moc nebylo) následovala neděle. Po "udělání ze sebe člověka" jsme se s přítelem šli podívat na Grekovu přednášku Legenda jménem Macross. Po této přednášce jsme před sálem potkali Taylor a na její doporučení jsme se do sálu vrátili a zhlédli divadlo Božská kriminálka od Světa beze jména. Divadlo se mi líbilo a nelituji, že jsem se vrátila. Nejvíc se mi asi líbil herecký výkon Zloducha a pěvecký výkon zrzavé elfky.
Po chvíli bloumání prostory Akiconu jsme se nakonec s přítelem rozhodli, že odjedeme domů. Rozloučili se a vyadali se na cestu na metro. Cestou na metro se k nám opět připojila Sušenka ještě společně s Chinchilou.


Jako vždy jsem ráda, že jsem se Akicon zúčastnila a mohla se vidět se všemi známými. Jsem ráda, že jsem se konečně mohla setkat na delší dobu s Veve, předat jí a Mitsuki dárky, navštívit nějaké body programu a sehnat mangu levněji. Tímto děkuji příteli, že mi koupil mangy Labyrint a Hal, na které jsem zvědavá. Také děkuji Veve za DVD a pralinky a příteli za krabičku Biscolata (něco jako pocky).
Doufám, že nebude konec světa a budu se moci zúčastnit i Akiconu 2013. :)