Duben 2013

Ve víru akcí

29. dubna 2013 v 15:45 | Kirachan |  Akce
Znáte ten pocit, kdy se dlouho nic neděje, a pak najednou jako by se s něčím "roztrhl pytel"? Mně se to teď stalo s akcemi.
Začalo to oslavou narozenin kamarádky, na kterou jsem chtěla jít, ale zároveň jsem měla málo peněz a neustále říkala, že to možná nevyjde atd. Nakonec jsem si ale řekla, že už toho svýho nudnýho života naplněnýho převážně jen školou mám dost, popadla tehdy doslova poslední peníze a šla! A bylo to skvělý! Byli jsme s kamarády v koktejlovém baru Delirium a v Družbě (diskotéka v Ústí nad Labem) a teda takhle dobře jsem si na diskotéce snad nikdy nezatancovala. Vrcholem večera pro mě asi bylo blbnutí na Gangdam style. :D Vím, že ta písnička je strašně omílaná a některým už musí i lézt na nervy. Já si ale u ní ráda zatancuju i doma a na diskotéce ta písnička dostala nový rozměr.

Další akcí, na kterou jsem se rozhodla na poslední chvíli jít, byl ústecký Majáles, který se konal v pátek 26.4. 2013. Opět jsem řešila otázku peněz a chtěla jsem se toho vzdát a nikam nechodit, protože by to přece nebylo rozumný rozhodnutí, když jsem ještě v neděli 28.4. měla jít na výstavu o japonském meči. Taky se mi tam nechtělo jít jen tak samotný. V den konání akce mi došlo, že by mi bylo strašně líto, kdybych nešla. Napsala jsem tehdy na facebook svůj bláznivý nápad o tom, že chci jít na Majáles. A světe div se, ozvala se mi Monča, přemluvila mě, ať jdu a šlo se! Opět jsem si akci náramně užila. Nejvíc se mi asi líbila kapela The Pipes and Pints, na kterou se výborně poskakovalo a hezky díky ní rozproudilo publikum.

Poslední akcí byla již zmíněná výstava o japonském meči a s tím spojený další progam týkající se Japonska (přednáška o haiku, divadlo kjógen, ukázka japonského bojového umění...). Opět o této akci nemůžu mluvit jinak než v superlativech a moje dojmy ze včerejška by vystačily na samostatný článek.

Momentálně mě zítra čeká pálení čarodějnic, pozítří oslava 1. máje s přítelem a bohužel i učení na zkoušku z Psychologie osobnosti, na kterou mám jít 2.5.
EDIT: Mé modlitby byly vyslyšeny a byl vypsán termín na zkoušku z Psychologie osobnosti na 6.5., který se mi hodí mnohem víc než 2.5.! Všechno tak krásně vychází! ^^

Tímto bych chtěla říct, že je někdy dobře, když se člověk vykašle na věčný řešení peněz a školy, sebere se a užije si nějakou tu akci. Rozhodně tím ale nemyslím, že by se mělo jen bezduše utrácet a flákat učení, to ne. Někdy je ale taková akce milá změna, která člověku dokáže "nalít optimismus do žil". :)

Hledání nemožného?

4. dubna 2013 v 15:59 | Kirachan |  Výlevy
Už dlouho jsem sem nic nenapsala a řekla jsem si, že napíšu něco o tom, čím se poslední dobou asi nejvíc zabývám.
Kromě řešení školních povinností a občasného sledování seriálů trávím nyní volný čas hledáním recenzí o kosmetice.
Někdo si možná řekne, že je to záliba pro povrchní lidi, ale podle mě to není pravda.

Bohužel nepatřím mezi holky s bezproblémovou pletí. Snažím se tedy své nedostatky nějak zmírnit a zakrýt. Nejradši bych se nemalovala nebo používala minimum make upu, ale nedokážu chodit po venku s nenamalovaným obličejem, který je samá jizvička a sem tam akné.
Několik let jsem místo make upu používala Aknecolor light, který je běžně dostupný v lékárně. Byla jsem s ním celkem spokojená a ani mě nenapadlo hledat nějaký jiný make up. Ale nedávno mě již dvakrát za sebou varovaly lékárnice, že se nesmí používat na celý obličej.
Začla jsem tedy hledat make up, který by mi vyhovoval. Nechtěla jsem zkoušet jen tak "naslepo", a proto jsem začla vyhledávat různé kosmetické recenze, které by mi pomohly najít vyhovující make up. Ale nic není jednoduché, obzvlášť pro mě, protože mám na make up asi příliš velké nároky.

Potřebuji, aby make up splňoval tyto podmínky:
byl krycí (Zakryl jizvičky, které bohužel mám skoro po celém obličeji.)
světlý (Docela hodně světlý. Jak možná víte Aknecolor light tohle splňuje a stejně mi přišel o trochu tmavší než můj krk.)
dobře držel (Toto bylo mínus Aknecoloru, který se hodně stírá.)
neucpával póry a nezhoršoval akné (S přibývajícím věkem a možná i lepší péčí se mi sice akné o trochu zlepšilo a není to tak hrozné jako v pubertě. Ale stejně stačí hormonální výkyv, stres, nevyspání nebo jediné zanedbání péče a mám zase hroznou pleť. Byla bych nerada, kdybych si pleť ještě nějak výrazně zhoršila použitím nevhodného make upu.)
příliš nezvýrazňoval stroupky u jizviček
byl cenově dostupný (cca do 350Kč)

Pokud možno, aby byl z drogerie nebo lékárny a nemusel se pracně objednávat přes internet. Není to podmínkou, ale je to lepší, když se nemusí platit poštovné navíc.
Také by bylo plus, kdyby make up zároveň hojil akné a napomáhal zesvětlení jizviček.

Po přečtení velkého množství recenzí a zkouknutí kosmetických videí jsem si vytipovala několik produktů a začla je postupně zkoušet. Stále ale hledám a přijde mi, že možná i hledám nemožné a make up splňující moje požadavky neexistuje.

Zatím jsem vyzkoušela/právě zkouším:
Aknecolor light
Maybelline Dream matte mousse
Dermacol Caviar long stay
Dermacol Pure Gold
Dermacol Make up cover

Mohla bych se pokusit sepsat svoje dojmy z těchto make upů, ale nejsem kosmetická blogerka a nevím, jestli by to tu někoho zajímalo. Pravděpodobně sem už stejnak nechodí moc lidí, protože tu bývá často "mrtvo". ^^; Každopádně, kdyby sem někdo zabloudil, tak mi můžete napsat tipy, kdybyste věděli ještě o něčem, co by mohlo splňovat co nejvíce z mých požadavků na make up.

Závěrem bych chtěla ještě dodat, že nezáleží pouze na make upu, ale i dalších věcech jako jsou například báze pod make up, použití korektoru nebo způsob nanášení make upu. S bází se výdrž make upu o něco zlepší. Při použití korektoru se o něco sníží nároky na krytí make upu, ale pořád si podle mě nemůžu dovolit něco, co kryje minimálně. S nanášením jsem zatím příliš neexperimentovala a make up nanáším prsty (zkoušela jsem i houbičku), i když to asi není moc hygienické. Ráda bych vyzkoušela nanášení štětcem, ale zatím na něj nemám peníze.

Četla jsem i recenze na asijské BB krémy, které by pro mě možná byly lepší než make up, ale zatím mě od nich odrazuje jejich cena a nutnost objednávání přes internet. Co myslíte, vyplatí se investovat do asijského BB krému?