Srpen 2013

Natsucon 2013

26. srpna 2013 v 12:57 | Kirachan |  Akce
Pátek 23.8.
Na Natsucon jsem se vydala vlakem, který vyjížděl v 13:42 z mého domova. Zjistila jsem, že Petra (Sakura) se chystá jet stejným vlakem, a tak jsme se v Teplicích ve vlaku našly a zbytek cesty strávily společně ještě s Kyoko a Rišu (snad ty nicky píšu dobře). Do Prahy jsme dorazily kolem půl páté. Vlak měl trochu zpoždění, a tak jsem ani nemusela v Praze dlouho čekat na přítele (Geonta), který se k nám připojil. Všichni jsme se vydali metrem směr Chodov a došli společně do KC Zahrady.
Tam jsme dostali pásky Natsuconu a s Geontem jsme se od holek odpojili. Při ukládání zavazadel nás hned odchytl Yakuza tým (chill, Ximara a další) a chill nás vyfotila do této soutěže. Ještě dlouho jsem ani nevěděla, proč mě vlastně fotili a byla překvapená z toho, že mě pak mají lidé v rámci soutěže hledat. :D
Krátce potom jsme se s Geontem a Veve vydali na jídlo do Blanice. V Blanici jsme potkali edíka s dalšími kluky (piolos, Wilrok? a další), kteří byli již pěkně veselí a díky (asi?) alkoholu se chovali mírně přitepleně. :D Za dobu našeho pobytu v Blanici se jim podařilo asi dvakrát vylít pivo na stůl a číšník z nich nebyl moc nadšený, což se mu ani nedivím. Po druhém (nebo třetím?) vylitém pivu jsme s Veve a Geontem sebrali a šli zpět do KC zahrady.
V osm večer jsme se vydali s Geontem na Zenyho přednášku Harémovky - anime vs. Realita. Hned na začátku nás Zeny přivítal pouštěním AMV, která s přednáškou vůbec nesouvisely a nechápali jsme proč je tam pouští. Potom začla přednáška nepřednáška, kdy Zeny nastínil něco o harému v anime, a pak si toto téma bravurně převedl na svojí osobu a vykládal už jen o sobě. Toto asi měla být krutá realita či co. V průběhu celé přednášky Zeny konverzoval se svými přáteli a náramně se bavili. No aspoň někdo...zbytek osazenstva si tam buď četl mangu na mobilu anebo byli znudění či ztrápení. S Geontem jsme tam ani nevydrždeli na celou přednášku a asi po půl hodině zdrhli. Zenyho přednáška byla zážitkem na celý život a díky jeho přednášce dostaly všechny jiné přednášky nový rozměr. To, co se nám dřív zdálo jako špatné, bylo nyní dobré v porovnání se Zenym.
Poté jsme se s Geontem navštívili chillinu přednášku Jak se stát anime drama queen. Hned v začátku nás varovala, že neměla moc času na přípravu, a to částečně díky poruchám techniky a že se budeme muset trochu zapojit. Bohužel problémy s technikou se chill nevyhly ani teď a videa jsme museli sledovat vzhůru nohama. Chill nám ukázala nějaké dramatické prvky v anime jako jsou například poletující sakurové lístky, opakování jména a další. Společně s publikem sestavila několik výroků jako "baka", "ahou" atd. a následně zvala lidi, aby předvedli scénky za použití daných výroků. Za účast lidi odměňovala Fidorkou, které jí i tak nějaké po konci přednášky zbyly a darovala je i lidem, co se nezúčastnili. Přednáška nebo spíš přednáškoworkshop se mi líbil, akorát bohužel nejsem zrovna člověk, který by se rád aktivně zapojoval, a tak jsem se nezapojila.
Dále jsme s Geontem přesunuli do kinosálu na přednášku Plech na plech - slash v Transformers, kterou měla Akiko. Od Akiko jsem už byla dřív na jedné přednášce na Akiconu, která mě moc nezaujala, ale tentokrát mě Akiko mile překvapila. Přednáška se mi líbila a i mě pobavila.
Po přednášce jsme pak s Geontem a jedním orgem uklidili židle a mohlo se jít spát. Bohužel jsme s Geontem netušili, že na místě našeho spánku nám pustí přímo nad hlavama svítící diody, což teda nebylo moc příjemné. Byl to pro mě také nezvyk spát mezi tolika lidmi. Z Akiconů jsem byla zvyklá na spánek v malých sálech, kde byl větší klid. Spánek se u mě skoro vůbec nekonal a jestli jsem spala půl hodiny, tak jsem byla ráda.

Sobota 24.8.
Jelikož jsem skoro vůbec nespala, tak jsem se už před budíčkem (asi v 7:20) sebrala a šla do koupelny udělat ze sebe aspoň trochu člověka. Geont mezitím sbalil a uklidil zavazadla a následně jsme se společně vydali na nákup snídaně do Lidlu.
Po snídani jsme s Geontem šli v devět ráno na přednášku Japonská kosmetika od Proximy. Přednáška mě velmi mile překvapila, přednášející se v tématu vyznala a pojala ho zajímavě. Netušila jsem kolik kroků v Japonsku dívky dělají při ranní přípravě na líčení a při večerním odličování. Také jsem zjistila, že dělám některé věci vlastně špatně, krém by se podle Japonek měl spíše naťupkávat a ne matlat jako to dělám já. :D Byly nám ukázány na prezentaci některé produkty a Japonci s roztomilostí obalů nezklamali. Zaujal mě například krém v kelímku ve tvaru sovičky nebo produkty s designem obalů podle anime. Byla jsem překvapená, že v Japonsku se dělají krémy i z lidské placenty (japonské placenty) a má to u nich úspěch. Na závěr přednášky si Proxima vybrala dva lidi, kteří si mohli vyzkoušet japonské kosmetikcé produkty. Slečna si měla vyčistit pleť správně podle japonského způsobu a pánský dobrovolník měl tento proces dělat špatně, jak to dělá asi většina Čechů.
Po dvou hodinách lenošení jsme se s Geontem rozhodli jít na přednášku O Kendó a Iaidó, aneb o mění japonského šermu, kterou měl Tomáš Berger. Přednáška se mi líbila, akorát mě trošičku rušilo, že přednášející neustále opakoval slovo "OK".
Po této přednášce jsme se vydali na oběd do Blanice. Po obědě jsme šli na Grekovu přednášku Mahó šódžo včera, dnes a zítra. Ač se o mahó šódžo vůbec nezajímám, Grek toto téma dokázal zajímavě zpracovat a přednáška se mi líbila. Bohužel jsme u toho s Geontem párkrát zaklimbali, protože tam byla tma a spánkový deficit z noci se začal projevovat. Grekova přednáška se protáhla asi o čtvrt hodiny, a tak jsem nestíhala jednu přednášku, na kterou jsem chtěla původně jít.
Chvíli jsme s Geontem poflakovali, a pak šli do kinosálu na přednášku Homosexualita v západních komiksech od Kalisto. Přednáška byla zajímavá, zábavná a překvapivě se netýkala jen gay párování a objevilo se tam i několik lesbických párů. V západních komiksech se vůbec nevyznám a bylo pro mě zajímavé zjistit, co všechno se může do těchto komiksů oficiálně dostat. Třeba takový růžový kryptonit, co dělá ze Supermana gaye. :D
V kinosále jsme zůstali jště na hintzua a jeho přednášku X+1 důvod, proč se (nejen na přednáškách) navážet do yaoistek. Řešilo se zde nejen navážení do yaoistek, ale i celkové navážení do lidí v rámci otaku komunity. Jako vždy mě hintzuova přednáška bavila a líbila se mi.
Po hintzuovi jsme se přesunuli do Blanice na pivo, což se pak trochu zvrhlo. Geontova míra snášenlivosti alkoholu byla menší, než jsem čekala a dostal se tak do veselého stavu. :D Po zbytek dne jsem se pak o něj starala, než jsme ulehli ke spánku. Díky alkoholu jsem docílila toho, že jsem hned usla, konečně se aspoň několik hodin vyspala a byla hned spokojenější. :D

Neděle 25.8.
Probudila jsem se sama od sebe asi v 5:40 ráno, a pak už jen ležela. V očekávání, že bude budíček stejně jako včera, jsem se už kolem sedmé vydala do koupelny a udělala ze sebe člověka. Uprevená jsem tam pak ležela asi hodinu, protože v neděli se vstávalo o něco později. Při budíčku jsme si s již vystřízlivělým Geontem sbalili věci a přesunuli se nahoru k Yakuzákům. Tam jsem se setkala i s Petrou (Sakurou) a spol. a pohlídala holkám věci, než se upravily. Pak jsme se s Geontem vydali do Lidlu pro snídani, vrátili se k Yakuzákům a nasnídali se. Chvíli jsme si s Petrou (Sakurou) povídaly nebo jsem jen tak nepřítomně zírala na seschlou kytku. :D
Po zevlení jsme se s Geontem asi v jedenáct hodin sebrali a vydali se metrem na nákupy na Anděl. Užili jsme si díky tomu neustálé jezdění sem a tam metrem a byli z toho značně vyčerpaní. Ve tři odpoledne jsme z Prahy vyjeli do Liberce se Student Agency, a tím jsme zakončili náš výlet na Natsucon.

Musím říct, že jsem si Natsucon náramně užila a chci navštívit i další ročníky tohoto nového conu. Natsucon byl svou atmosférou a menším počtem lidí podobný Akiconu, ale i tak byl v něčem trochu jiný.

Jak trávím prázdniny

8. srpna 2013 v 12:35 | Kirachan |  Výlevy
Už dlouho jsem o sobě zase nedala vědět, tak aspoň trochu přiblížím, jak momentálně trávím svůj volný čas.

Hry
Díky příteli se ve mně po delší době objevila mírná herní vášeň. Přes prádzniny jsem odehrála dvě hry a na jednu se nalákala.
Jako první jsem odehrála Fable: The Lost Chapters, kterou jsem si absolutně oblíbila. Je to RPG hra, ve které se plní úkoly, zabíjí se nepřátelé a dá se tam oženit. V této hře jsou možné i homosexuální vztahy, a to bych nebyla správná yaoistka, abych to nezkusila! :D Nejvíc mě asi dostala hláška po gay sexu, kdy sbalený týpek řekne: "I didn't think it was possible!" XD

Další z her jsem dohrála Harryho Pottera a Fénixův řád. Hra se mi líbila, akorát konec je takovej nemastnej neslanej. Osobně bych tu hru ukončila už po bitvě s Voldemortem a nedávala jako poslední úkol hledání Lenčiných věcí.

Nálakala jsem se na Dragon Age 2. Byla to láska na první pohled a poslech a může za to tohle video:

Zbožňuju hlas Fenrise! *_* A ty jejich hot scény s Hawkem, uáá! *konec fangirl záchvatu*

Anime
Stále pokračuji v sledování anime a seriály jsou pořád stranou. Sepíšu tu aspoň pár dojmů z toho, co jsem dokoukala.

Zkoukla jsem Kimi ni Todoke a Kimi ni Todoke 2. Tohle anime jsem si absolutně zamilovala! První řadu jsem dala asi za dva dny a druhou jsem zkoukla za jeden den, nemohla jsem od toho vůbec odtrhnout. Sice hlavním hrdinům sblížení hrozně dlouho trvá a někdy má už člověk chuť nadávat, ale stejně jsem to milovala. Asi jsem se dala na slaďáky.

S přítelem jsem konečně po roce dokoukala Samurai Champloo. Anime se mi líbilo, líbil se mi i opening, i když to není zrovna styl hudby, co bych běžně poslouchala. Pro mě je to jedno z lepších anime, ale k nejoblíbenějším anime se mi nezařadilo.

Po Kimi ni Todoke jsem dostala chuť na další romantické anime a volba padla na Tonari no Kaibutsu-kun. Anime jsem si opět užívala a zkoukla ho asi za dva dny. Zařadilo se k mým oblíbeným romantickým anime, akorát mi je trochu líto, že konec je takový nedořešený a má to pokračovat v manze. Těším se na OVA, které k tomu má teď v sprnu vyjít.

Protože jsem těch romantických anime ještě neměla dost, tak jsem se vrhla na Sukitte Ii na yo. Tohle anime jsem celé zhlédla s přítelem. Anime se mi líbilo a je pro mě asi takový lepší průměr, na Kimi ni Todoke nebo Tonari no Kaibutsu-kun to ale podle mě nemá. Někdy se ti hlavní hrdinové prostě chovají divně a musela jsem si u toho klepat na čelo. Co se znělky týče, tak můj přítel jí má rád a já jí nenávidím. To jsem si pustili první epizodu a on řekl, že to má hezkou znělku akorát, když jsem se nadechovala a chtěla říct, že je hrozná. XD Njn, co člověk, to jiný vkus.

Roztomilosti jsem zjevně taky neměla ještě dostatek a jako další anime jsem zvolila Usagi Drop. Anime to bylo milé, líbilo se mi, znělka se mi taky líbila. Ale stále to není anime, ze kterého bych byla nějak odvařená a dávala mu třeba 9/10.
SPOILER Největší WTF pro mě bylo, že Rin má být podle anime splozená dědulou, kterému muselo být asi tak 70! O_O Mladá služebná a dědula, cože?!
Pak jsem se náhodou ještě nachomejtla k diskuzi o manze, a to jsem teda neměla číst. Rin sice nemá být v manze dcerou děduly, ale zato se tam pak děje ještě něco nechutnějšího a absolutně mi to zkazilo dojem z anime! Autorka je asi zvrácená... KONEC SPOILERU

Tímto končím s dokoukanými anime za prázdniny a můžu se přesunout na to, co mám právě rozkoukaného.

Free! plavecké anime plné bishíků a fanservicu pro holky. Hlavní hrdinové zjevně místo spodního prádla nosí plavky a nedělá jim problém si velmi rychle svlíknout oblečení, když někde zahlídnou vodu. Hlavní hrdina se v plavkách i myje ve vaně. Bishíci se samozřejmě dají párovat, no je to prostě anime pro yaoi fanynky jako dělané! :D Já tohle anime mám spíš jako oddechovku, u které se i pobavím. Zatím jsem u toho měla asi největší výbuch smíchu, když si kluci zkoušeli plavky. Ty sexy pózy byly k nezaplacení. XD Tohle mě absolutně rozsekalo!

Dalším "yaoi fangirl friendly" anime je Makai Ouji: Devils and Realist. Opět anime plné bishíků, kteří se dají párovat. Anime mi hodně připomíná Pandora Hearts a jelikož jsem měla PH hodně ráda, tak i tohle anime se mi líbí.

Blood Lad je posledním anime, které právě vychází a mám ho momentálně rozkoukané. Pro mě je to nejhorší anime, co momentálně sleduji a drží mě u toho hlavně fakt, že to má mít jen 10 epizod a když už jsem to načla, tak to přece dokoukám. Tohle anime obsahuje hlavní hrdinku, které se na velikosti poprsí kompenzuje to, co nemá v hlavě, a tohle já vyloženě nesnáším. Děj se točí kolem toho, jak z ní udělat zase zpátky člověka. V prvním díle ji totiž sežrala kytka a je z ní teď duch. Ale tak něco pozitivního na tom anime přeci jen je, a tím je úvodní znělka, která se mi hodně líbí.

Filmy a seriály
Ze seriálů jsem pouze dokoukala s přítelem třetí řadu Hry o trůny, jinak seriály teď vůbec nesleduju.

Z filmů jsem s kamarádkou zkoukla Dobu ledovou 4: Země v pohybu. Nejvíc nás dostala hláška, kdy babiččce lenochoda říkají, že je jako rozinka, čím vysušenější, tím sladčí! :D

Z animovaných filmů jsem ještě viděla Alvin a Chipmunkové 2 a Alvin a Chipmunkové 3. Kvalitou příběhu to sice není nic moc, ale chipmunkové jsou děsně roztomilý a mně se to líbilo. :D

Taky jsem se konečně dostala ke zkouknutí posledních dílů Harryho Pottera, a to Harry Potter a Princ dvojí krve a Harry Potter a Relikvie smrti část 1 a 2. Původně jsem si chtěla nejdřív přečíst knížky, ale ehm jaksi mi to nějak nevyšlo a teď jsem zahlcená povinnou četbou, takže není čas. Již zmíněnou hrou s Harry Potterem jsem dostala na "potterovskou vlnu" a chtěla jsem ty filmy konečně vidět.

Knihy
Jak už jsem zmiňovala, tak jsem zahlcená povinnou četbou. V září mě ještě čekají 2 zkoušky z literatur. A to konkrétně z americké literatury a české literatury 20. století. Přečetla jsem například knihy: Vlčí jáma, Praha s prsty deště, Kdo chytá v žitě, Fiesta, Tramvaj do stanice touha...

Kosmetika
Stále jsem posedlá kosmetickými recenzemi a denně si projíždím, jestli mé oblíbené kosmetické blogerky a youtuberky nepřidaly nějakou novou recenzi. Je to můj způsob odreagování a většinou i pastva pro oči.

Srazy, akce a další
V průběhu prázdnin jsem se postupně sešla s několika kamarádkami. S jednou jsem byla na diskotéce, užila jsem si to, ale teda po téhle akci jsem na nějakou dobu nechtěla alkohol ani vidět. ^^;

Pak jsem byla u přítele, u kterého jsem tentokrát dvakrát trávila delší dobu. Při prvním prázdninovém pobytu u něj jsme navštívili hrad Grabštejn, skládali jsme uhlí a zkusila jsem si sekání trávy na zahradě.

S mamkou jsme ve vedrech aspoň jednou navštívili místní koupaliště a já si mohla po roce zas konečně zaplavat! *_* Jinak jsem se slunila na zahradě a četla nebo jsem se strejdou na zahradě skládala dřevo.

Při druhém pobytu u přítele jsem převážně sbírala rybíz, dvakrát si udělala výlet do Liberce a plánovali jsme si na sobotu 3.8. výlet na Bezděz, ze kterého bohužel sešlo. Začla jsem totiž mít v noci před výletem šílené bolesti břicha a protrpěla jsem v nich celý další den. V neděli se to naštěstí zlepšilo a já mohla od přítele odjet domů. Pak se mi to ale bohužel zase zhoršilo a k bolestem břicha se přidala i bolest dolní části zad, a tak jsem navštívila doktorku a zjistila, že mám zánět močového měchýře. V úterý jsem měla zase šílené bolesti a bylo to ještě horší než tehdy v sobotu. Naštěstí léky už začínají působit a teď mi je mnohem líp.
Konečně se zase můžu vrhnout na povinnou četbu a budu dohánět svoje zdržení z důvodu nemoci...