Natsucon 2013

26. srpna 2013 v 12:57 | Kirachan |  Akce
Pátek 23.8.
Na Natsucon jsem se vydala vlakem, který vyjížděl v 13:42 z mého domova. Zjistila jsem, že Petra (Sakura) se chystá jet stejným vlakem, a tak jsme se v Teplicích ve vlaku našly a zbytek cesty strávily společně ještě s Kyoko a Rišu (snad ty nicky píšu dobře). Do Prahy jsme dorazily kolem půl páté. Vlak měl trochu zpoždění, a tak jsem ani nemusela v Praze dlouho čekat na přítele (Geonta), který se k nám připojil. Všichni jsme se vydali metrem směr Chodov a došli společně do KC Zahrady.
Tam jsme dostali pásky Natsuconu a s Geontem jsme se od holek odpojili. Při ukládání zavazadel nás hned odchytl Yakuza tým (chill, Ximara a další) a chill nás vyfotila do této soutěže. Ještě dlouho jsem ani nevěděla, proč mě vlastně fotili a byla překvapená z toho, že mě pak mají lidé v rámci soutěže hledat. :D
Krátce potom jsme se s Geontem a Veve vydali na jídlo do Blanice. V Blanici jsme potkali edíka s dalšími kluky (piolos, Wilrok? a další), kteří byli již pěkně veselí a díky (asi?) alkoholu se chovali mírně přitepleně. :D Za dobu našeho pobytu v Blanici se jim podařilo asi dvakrát vylít pivo na stůl a číšník z nich nebyl moc nadšený, což se mu ani nedivím. Po druhém (nebo třetím?) vylitém pivu jsme s Veve a Geontem sebrali a šli zpět do KC zahrady.
V osm večer jsme se vydali s Geontem na Zenyho přednášku Harémovky - anime vs. Realita. Hned na začátku nás Zeny přivítal pouštěním AMV, která s přednáškou vůbec nesouvisely a nechápali jsme proč je tam pouští. Potom začla přednáška nepřednáška, kdy Zeny nastínil něco o harému v anime, a pak si toto téma bravurně převedl na svojí osobu a vykládal už jen o sobě. Toto asi měla být krutá realita či co. V průběhu celé přednášky Zeny konverzoval se svými přáteli a náramně se bavili. No aspoň někdo...zbytek osazenstva si tam buď četl mangu na mobilu anebo byli znudění či ztrápení. S Geontem jsme tam ani nevydrždeli na celou přednášku a asi po půl hodině zdrhli. Zenyho přednáška byla zážitkem na celý život a díky jeho přednášce dostaly všechny jiné přednášky nový rozměr. To, co se nám dřív zdálo jako špatné, bylo nyní dobré v porovnání se Zenym.
Poté jsme se s Geontem navštívili chillinu přednášku Jak se stát anime drama queen. Hned v začátku nás varovala, že neměla moc času na přípravu, a to částečně díky poruchám techniky a že se budeme muset trochu zapojit. Bohužel problémy s technikou se chill nevyhly ani teď a videa jsme museli sledovat vzhůru nohama. Chill nám ukázala nějaké dramatické prvky v anime jako jsou například poletující sakurové lístky, opakování jména a další. Společně s publikem sestavila několik výroků jako "baka", "ahou" atd. a následně zvala lidi, aby předvedli scénky za použití daných výroků. Za účast lidi odměňovala Fidorkou, které jí i tak nějaké po konci přednášky zbyly a darovala je i lidem, co se nezúčastnili. Přednáška nebo spíš přednáškoworkshop se mi líbil, akorát bohužel nejsem zrovna člověk, který by se rád aktivně zapojoval, a tak jsem se nezapojila.
Dále jsme s Geontem přesunuli do kinosálu na přednášku Plech na plech - slash v Transformers, kterou měla Akiko. Od Akiko jsem už byla dřív na jedné přednášce na Akiconu, která mě moc nezaujala, ale tentokrát mě Akiko mile překvapila. Přednáška se mi líbila a i mě pobavila.
Po přednášce jsme pak s Geontem a jedním orgem uklidili židle a mohlo se jít spát. Bohužel jsme s Geontem netušili, že na místě našeho spánku nám pustí přímo nad hlavama svítící diody, což teda nebylo moc příjemné. Byl to pro mě také nezvyk spát mezi tolika lidmi. Z Akiconů jsem byla zvyklá na spánek v malých sálech, kde byl větší klid. Spánek se u mě skoro vůbec nekonal a jestli jsem spala půl hodiny, tak jsem byla ráda.

Sobota 24.8.
Jelikož jsem skoro vůbec nespala, tak jsem se už před budíčkem (asi v 7:20) sebrala a šla do koupelny udělat ze sebe aspoň trochu člověka. Geont mezitím sbalil a uklidil zavazadla a následně jsme se společně vydali na nákup snídaně do Lidlu.
Po snídani jsme s Geontem šli v devět ráno na přednášku Japonská kosmetika od Proximy. Přednáška mě velmi mile překvapila, přednášející se v tématu vyznala a pojala ho zajímavě. Netušila jsem kolik kroků v Japonsku dívky dělají při ranní přípravě na líčení a při večerním odličování. Také jsem zjistila, že dělám některé věci vlastně špatně, krém by se podle Japonek měl spíše naťupkávat a ne matlat jako to dělám já. :D Byly nám ukázány na prezentaci některé produkty a Japonci s roztomilostí obalů nezklamali. Zaujal mě například krém v kelímku ve tvaru sovičky nebo produkty s designem obalů podle anime. Byla jsem překvapená, že v Japonsku se dělají krémy i z lidské placenty (japonské placenty) a má to u nich úspěch. Na závěr přednášky si Proxima vybrala dva lidi, kteří si mohli vyzkoušet japonské kosmetikcé produkty. Slečna si měla vyčistit pleť správně podle japonského způsobu a pánský dobrovolník měl tento proces dělat špatně, jak to dělá asi většina Čechů.
Po dvou hodinách lenošení jsme se s Geontem rozhodli jít na přednášku O Kendó a Iaidó, aneb o mění japonského šermu, kterou měl Tomáš Berger. Přednáška se mi líbila, akorát mě trošičku rušilo, že přednášející neustále opakoval slovo "OK".
Po této přednášce jsme se vydali na oběd do Blanice. Po obědě jsme šli na Grekovu přednášku Mahó šódžo včera, dnes a zítra. Ač se o mahó šódžo vůbec nezajímám, Grek toto téma dokázal zajímavě zpracovat a přednáška se mi líbila. Bohužel jsme u toho s Geontem párkrát zaklimbali, protože tam byla tma a spánkový deficit z noci se začal projevovat. Grekova přednáška se protáhla asi o čtvrt hodiny, a tak jsem nestíhala jednu přednášku, na kterou jsem chtěla původně jít.
Chvíli jsme s Geontem poflakovali, a pak šli do kinosálu na přednášku Homosexualita v západních komiksech od Kalisto. Přednáška byla zajímavá, zábavná a překvapivě se netýkala jen gay párování a objevilo se tam i několik lesbických párů. V západních komiksech se vůbec nevyznám a bylo pro mě zajímavé zjistit, co všechno se může do těchto komiksů oficiálně dostat. Třeba takový růžový kryptonit, co dělá ze Supermana gaye. :D
V kinosále jsme zůstali jště na hintzua a jeho přednášku X+1 důvod, proč se (nejen na přednáškách) navážet do yaoistek. Řešilo se zde nejen navážení do yaoistek, ale i celkové navážení do lidí v rámci otaku komunity. Jako vždy mě hintzuova přednáška bavila a líbila se mi.
Po hintzuovi jsme se přesunuli do Blanice na pivo, což se pak trochu zvrhlo. Geontova míra snášenlivosti alkoholu byla menší, než jsem čekala a dostal se tak do veselého stavu. :D Po zbytek dne jsem se pak o něj starala, než jsme ulehli ke spánku. Díky alkoholu jsem docílila toho, že jsem hned usla, konečně se aspoň několik hodin vyspala a byla hned spokojenější. :D

Neděle 25.8.
Probudila jsem se sama od sebe asi v 5:40 ráno, a pak už jen ležela. V očekávání, že bude budíček stejně jako včera, jsem se už kolem sedmé vydala do koupelny a udělala ze sebe člověka. Uprevená jsem tam pak ležela asi hodinu, protože v neděli se vstávalo o něco později. Při budíčku jsme si s již vystřízlivělým Geontem sbalili věci a přesunuli se nahoru k Yakuzákům. Tam jsem se setkala i s Petrou (Sakurou) a spol. a pohlídala holkám věci, než se upravily. Pak jsme se s Geontem vydali do Lidlu pro snídani, vrátili se k Yakuzákům a nasnídali se. Chvíli jsme si s Petrou (Sakurou) povídaly nebo jsem jen tak nepřítomně zírala na seschlou kytku. :D
Po zevlení jsme se s Geontem asi v jedenáct hodin sebrali a vydali se metrem na nákupy na Anděl. Užili jsme si díky tomu neustálé jezdění sem a tam metrem a byli z toho značně vyčerpaní. Ve tři odpoledne jsme z Prahy vyjeli do Liberce se Student Agency, a tím jsme zakončili náš výlet na Natsucon.

Musím říct, že jsem si Natsucon náramně užila a chci navštívit i další ročníky tohoto nového conu. Natsucon byl svou atmosférou a menším počtem lidí podobný Akiconu, ale i tak byl v něčem trochu jiný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 13:28

NatsuCon se rozhodně vyved a z toho, jak tam šlapala organizace, by si mohla vzít příklad i spousta conů, který fungujou delší dobu

2 Grek1 Grek1 | E-mail | 26. srpna 2013 v 20:15

Jsem rád, že se i přes spánkový deficit přednáška líbila. Omlouvám se za přetažení a z něj plynoucí nestihnutí navazujícího programu.

Pokud byste měli nějaké další připomínky nebo otázky k obsahu, neváhejte mi napsat na email.

3 Aurielle Aurielle | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 16:58

Je škoda, že tak málo lidí v reportech píše o yakuze… no co, snad to bude příští rok lepší :) Ad chillina přednáška, tohle odmítnout nešlo :D

4 Kirachan Kirachan | E-mail | 27. srpna 2013 v 20:18

[3]:Chtělo by to asi o něco větší propragaci, třeba hned při vstupu rozdávat kartu na achievementy nebo tak něco. :-U--

5 Aurielle Aurielle | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 20:20

[4]:: Příště to buď bude přímo v programech, nebo se o to nějak postaráme :) Snad :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama