Akicon 2013

13. listopadu 2013 v 10:51 | Kirachan |  Akce
Přípravy na pro mě již čtvrtý Akicon probíhaly tentokrát mírně chaoticky. Balila jsem si věci nejen na Akicon, ale i na pobyt jinde a musela jsem do zavazadel narvat spacák a věci na 12 dní, což se ukázalo jako menší problém. :D Nakonec se ale díky mírné redukci oblečení podařilo věci do zavazadel nějak naskládat.
V záchvatu paniky jsem na emailu ani nemohla najít vstupenku na Akicon a psala organizátorům splašený email o absenci mé vstupenky, abych vzápětí díky příteli vstupenku na emailu objevila a cítila se jako totální idiot, že jsem ji předtím nenašla. Tímto se omlouvám, že jsem takhle zbytečně plašila.
Ve středu 6.11. jsem se s narvanými zavazadly vydala za přítelem do Chrastavy. Ve čtvrtek jsem si spolu s ním zabalila věci do jeho krosny, kterou si pak v pátek odvezl do práce v Liberci.

Pátek 8.11.
V pátek jsem se u přítele doma připravila a s pár dalšími věcmi mu jela naproti do Liberce, ze kterého jsme v 15:45 vyjeli se Student Agency do Prahy. Do Prahy na Černý Most jsme dojeli po páté večer a metrem jsme se vydali směr KC Zahrada. Ke KC Zahradě jsme se dostali kolem šesté večer a čekalo nás nemilé přkvapení, a tím byla fronta. Zatím jsem na Akiconu nikdy nestála frontu a hodinu po plánovaném zahájení jsme ji nečekali. Ve frontě jsme čekali asi čtvrt hodiny, než jsme se dostali dovnitř. Po vstupu do KC Zahrady jsme se s přítelem klasicky vydali hledat místo, kam uložit zavazadla. Při té příležitosti jsem potkala Sakuru s Rien a Kyoko a mohla tak Sakuře předat opožděný dárek k narozeninám. Následně jsem se dozvěděla, že ony čekaly ve frontě asi hodinu a že já a přítel (Geont) jsme na tom s čekáním byli ještě dobře.
Původně jsem chtěla jít na přednášku Jaoi očima akademiků 2.0 od Angie, ale vzhledem ke zpoždění u vstupu jsem se na to vykašlala a radši se místo toho vydala s ledmanem, Seritou, Mel a neznámým klukem na jídlo do čínské restaurace.
Po jídle jsme se vrátili do KC Zahrady, kde jsme s přítelem zabíjeli čas povídáním si.
Ve 21:30 jsme se s přítelem vypravili do Malého sálu na přednášku Japonská mentalita vůči zvířatům od Sušenky. Chtěla jsem na to kvůli přednášející, protože již dříve se mi přednáška od ní líbila. Sušenka opět přednášela dobře, ale bohužel tato přednáška obsahovala i informace a videa, která nebyla pro lidi se slabším žaludkem. Pečení chobotnice a porcování ryb zaživa jsem nějak přežila, ale na poslední video jsem se už radši nekoukala. Díky vyprávění přítele vím, že tam byla příprava žáby k jídlu zaživa a v misce ještě i mrkala. Jsem ráda, že jsem se o to poslední video připravila, protože již z předešlých videí mi začínalo být trochu špatně.
I přes mírné reptání ze strany přítele jsme v Malém sále zůstali ještě na Bara kontra Jaoi od Yasu. Yasu je novou přednášející a bohužel to na jejím přednesu bylo dost znát. Nervozita na ní byla vidět a zakoktávala se. Soucítila jsem s ní a naštěstí v průběhu přednášky se to trochu polepšilo. Z přednášky jsem si odnesla pouze to, že Bara by mělo být to, kde oba aktéři jsou "opravdoví chlapi" a ani jeden z nich není výrazně zženštilý (uke).
Po této přednášce jsme s přítelem popadli svoje věci a šli stepovat před Dílnu, kde se mělo spát. Před Dílnou jsme čekali asi půl hodiny, než jsme byli vpuštěni dovnitř. Podařilo se mi ukořistit místo uprostřed místnosti vedle zásuvky, kde jsem spala i na minulém Akiconu. Měla jsem vedle sebe i barikádu ze židlí a byla s místem na spaní nadmíru spokojená, protože to bylo útulné a mohla jsem si přes noc nabít mobil. :D Asi ve dvě ráno si naše okolí dopovídalo, zhaslo se a mohlo se spát.

Sobota 9.11.
Sama od sebe jsem se vzbudila před budíčkem a šla ze sebe udělat člověka, dokud ještě nebyl příliš velký nával holek na záchodech. Přítel mezitím sbalil naše věci. Nasnídali jsme se, a pak jsme se v 9:00 vydali na Novinky v anime, které prezentovali Arian a Wolfii. Trochu mě překvapilo, že tato přednáška obsahovala anime z roku 2012 a ne z roku 2013. Téměř žádné z prezentovaných anime jsem neznala a bylo zajímavé si poslechnout názor někoho jiného. Objevila se tam anime, na která se chystám a v případě Shingeki no Kyojin jsem byla tak trochu odrazena od toho, abych tohle anime zkoukla.
Potom jsme si povídali s Ximarou, ledmanem, Auriellem a dalšími. S přítelem (Geontem), ledmanem, Ximarou a Cirdanem jsme se vydali na oběd do Blanice. Bohužel jsme tam přišli před otevírací dobou, která byla ve 12:00 a museli venku čekat asi čtvrt nebo půl hodiny, než nás pustili dovnitř.
Po obědě jsme se vrátili do KC Zahrady, kde jsme potkali Taylor a Nightie. Po chvilce jsem přítele tak trochu odtáhla do Velkého sálu na přednášku DC Comics: Young just us od Kalisto. Americké komiksy vůbec nečtu, ale ráda poslouchám přednášky od Kalisto, tak jsem na její přednášku chtěla jít. Stejně jako na Natsuconu Kalisto dokázala pojmout téma amerického komiksu natolik zajímavě, že se to líbilo i mně, aniž bych tyto komiksy pořádně znala.
Po Kalisto následovala přednáška Nej...ečči od hintzua, který jako vždy nezklamal. Hned na začátku se hezky trefil do Zenyho, který mě na Natsuconu stylem svých přednášek nemile šokoval. Dále následovalo rozdělení do různých nej kategorií. U této přednášky jsem se pobavila, i když mi Ečči nic moc neříká a nevyhledávám to. Akorát mě mrzelo, že jsem nemohla jít i na přednášku Ach, ten nás fansub... od Astraka a Edisona23, protože se to krylo s hintzuovou přednáškou. Hintzu vyhrál jako sázka na jistou kvalitu a doufám, že bude videozáznam z přednášky Ach, ten náš fansub...
Ve Velkém sále jsme ještě setrvali na Co nás v Japonsku překvapilo od Lusi. Lusi nám představila zajímavé postřehy z Japonska. Nejvíce mě asi dostaly "záchodové pantofle". Jsem ráda, že v České Republice nemusíme mít speciální pantofle na "návštěvu" záchoda, protože se vadím, že bych neustále zapomínala si ty pantofle potom vyměnit za běžné. :D Konec přednášky s klanícím jelínkem byl roztomilý.
Někdy v průběhu našeho maratonu ve Velkém sále se k nám připojila Veve. Spolu s ní a dalšími lidmi jsme se po Lusině přednášce vydali do Blanice. Původně jsem chtěla ještě jít od sedmi na Grekovou přednášku o Anime archeologii, ale nechtělo se mi kvůli tomu chodit z Blanice, a pak zase zpátky. Opět doufám, že bude časem dostupný videozáznam této přednášky.
Po návratu z Blanice jsme se já a Geont v šatnách setkali se Sakurou, Rien a Kyoko, se kterými jsme si chvíli povídali. Chtěla jsem jít na přednášku Jaoi pairings...everywhere od Deidy a Kanade, ale Kyoko upozornila na to, že podle anotace by tato přednáška měla mít podobný obsah, který již někdy přednášela Kalisto, tak jsem na tuhle přednášku nakonec nešla a dala přednost zabrání místa na spaní v Dílně. Opět jsme se zavazadly netrpělivě čekali před Dílnou, abychom se tam uchýlili ke spánku. V sobotu byl o tuto místnost na spaní větší zájem než v pátek a čekali tam s námi navíc i Sakura, Kyoko, Rien, Střep a další lidé. S Geontem se nám podařilo opět ukořistit místo u zásuvky a opět jsem měla vedle sebe barikádu ze židlí a byla spokojená. :D Venku bylo zjevně veselo a slyšeli jsme sborové zazpívání "Rozvíjej se poupátko" a také dupání, které Geont navzal jako stádo mastodontů. Později jsme se dozvěděli, že to toto dupání bylo způsobeno hromadným lidským vláčkem po KC Zahradě. Se Geontem, Sakurou, Rien a Kyoko jsme se společně nasmáli a někdy kolem jedné nebo druhé ráno jsme šli spát.

Neděle 10.11.
V noci ze soboty na neděli jsem se podstatně lépe vyspala a také tak trochu zaspala. Tohle ráno se mi nepodařila moje taktika s dřívějším vstáváním, abych se mohla na záchodech upravit bez návalu holek, a tak jsem to tentokrát vzdala a namalovala se v átriu. Jak jsem později zjistila, tak jsem při této činnosti byla i vyfocena. :D Po snídani a udělání ze sebe člověka jsme se s přítelem (Geontem) vydali na Novinky v anime 2 od Ariana a Wolfiiho. Byly zde představeny tituly, které se do první přednášky nevešly. Opět jsem většinu anime neznala. Tentokrát jsem se na přednášce i pobavila díky videoukázkám. Přednáška se trochu protáhla, což Astrak nezapomněl Wolfiimu naznačit. :D
Díky přetáhnutí jsme na Grekově přednášce Typologie bišinek již nenašli místo k sezení a museli stát. Ke Grekovi snad netřeba se vyjadřovat, opět byla přenáška zajímavá a líbila se mi. Typologie seděla i na reálné ženy a ne jen na anime charaktery, sama jsem se v jedné kategorii našla a přítel mi mou domněnku potvrdil. :D
Po Grekově přednášce následovala pouze návštěva Lidlu a jídlo. Kolem dvanácté jsme se rozloučili s Taylor, Střepem, Cirdanem, Ximarou a ledmanem a vydali se na cestu náhradní dopravou a metrem na Anděl.

Na Andělu jsme s přítelem (Geontem) navštívili korálkový obchod a Mephit, kde jsme si nakoupili. Poté jsme se metrem přesunuli na Černý Most, kde jsme se vydali hledat IKEU, což se ukázalo jako trochu těžší, než jsme předpokládali. Nejdřívě jsme navštívili obchodní centrum, kde nám paní na informacích poradila, kudy se dostaneme do IKEY. Následně jsme již bez větších problému našli IKEU a šli nakupovat. V obchodě bylo doslova narváno a nakupování pro nás bylo živoucím peklem. Museli jsme se neustále proplétat přes dav lidí, kteří chodili hodně pomalu a zdržovali nás v skoro nekonečné cestě za zbožím, co jsme chtěli. Měli jsme trochu naspěch, protože jsme si předtím objednali na čtvtou hodinu autobus u Student Agency, a tak jsme neměli čas otálení. Nakonec se nám nějak podařilo ukořistit to, co jsme chtěli a stihnout autobus. Bohužel jsem si až u kasy vzpomněla, že jsem ještě chtěla rukavici na čištění štětců, ale i tak bych ji asi nesehnala, protože jsem neměla čas něco hledat a brala pouze to, na co jsme natrefili.
V 16:00 jsme vyjeli z Prahy směr Liberec. Na autobusové nádraží v Liberci jsme dorazili v 17:15. Pak jsme se přesunuli na vlakové nádraží, kde jsme do 18:02 čekali na vlak do Chrastavy. K příteli domů jsme dorazili totálně vyřízení asi tak v půl sedmé večer, a tímto pro nás skončil Akicon.

Musím říct, že jsem si jako vždy Akicon užila a byla jsem spokojená. Jsem ráda, že jsem se opět setkala s lidmi ze Sekaie a Sunsubu, které mám možnost vidět pouze na akcích. Z Akiconu jsem si také odnesla další přírůstky do mé anime a manga sbírky, které zde byly za výhodnou cenu. Tímto bych chtěla poděkovat příteli za to, že mi ty mangy a DVD koupil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. listopadu 2013 v 13:19

Je fajn, že sis to prakticky bez výhrad užila aspoň ty :) Stejnak jsi nejvíc zaperlila s gaydar allert ohledně kterej že Balthazar je teplouš :D

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. listopadu 2013 v 13:32

Což mi ještě připomíná, že zítra jedu do Ústí jenom ráno, musím si pak ještě něco zařídit a nedostanu se nakonec ani na ten sraz, protože jedeme k prarodičovstvu do Plzně oslavit moje narozeniny

3 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 13. listopadu 2013 v 13:52

[2]: Oh no! Já už se těšila, že na tom srazu budeš! :( Já jsem udělala změnu, že zítra pojedu ze školy domů a v pátek jedu znovu do Ústí, chci si nakonec vyložit náklad doma a vzít Kristýně z domova přednášky na americkou. To jsme si včera psaly a prý jí to Skovy konečně opravil a uznal. Taky pro mě bude výhodnější, že si doma vyzvednu peníze a naobědvám se tam.

Jak brzo ráno v tom Ústí budeš? Já tam dorazím cca v 10:43.

4 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 13. listopadu 2013 v 13:54

[1]: Já jsem se problémům asi úspěšně vyhla díky pobytu v hospodě a tomu, že jsem zvyklá na Akiconu vždycky spát v té menší místnosti (tentokrát nazvané jako Dílna).

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. listopadu 2013 v 14:29

[3]: Taky mě to mrzí, ale tohle odvolat nemůžu, už tak tam jezdim míň než dřív :( Od desíti do půl dvanáctý mám přednášku a pak mažu na vlak

[4]: Asi jo, nom

6 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 13. listopadu 2013 v 14:34

[5]: Chápu, škoda, že to takhle vyšlo. Ale tak uvidíme se ještě jindy, což o ostatních spolužácích bohužel s jistotou říct nemůžu.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama