PragoFFest 2014...

4. února 2014 v 18:25 | Kirachan |  Akce
...aneb jak jsem se na poslední chvíli rozhodla jet.

O návštěvě PragoFFestu (PGF) jsem uvažovala už před pár měsíci, když Veve zmínila, že by se tam objevila. Pak ale byla změna plánu a Veve neměla na PGF jet, takže jsem návštvěvu tohodle festu zavrhla, protože na festivaly primárně jezdím kvůli setkání s kamarády/známými a nechtěla jsem tam jet, aniž bych tam někoho znala. Asi týden před konáním PGF jsem si na FB náhodou všimla, že se na PGF chystají Méďin a Kooky a začal tak ve mně hlodat červíček pochybnosti, jestli bych se tam přecijen neměla vydat. Pořád jsem se ale snažila být rozumná a říkala jsem si, že bych za tu akci utratila peníze, co bych mohla ušetřit a Méďina a Kooky můžu vidět i v Klacíkově. To jsem ale nepočítala s tím, že se Veve na poslední chvíli rozhodne na PGF jet a oznámí toto rozhodnutí pár dní před konáním PGF. Jakmile jsem zjistila, že se Veve rozhodla navštívit PGF, tak jsem se pokoušela navrhnout příteli (Geontovi), abychom tam spolu jeli. Bohužel se mu to nehodilo a můj návrh odmítl. Opět nastoupilo mé rozumné já a snažila jsem se uchlácholit tím, že tedy ušetřím peníze a nepojedu tam.

V pátek 31.1. jsem si psala s kamarádem, co studuje v Praze a jen tak mezi řečí jsem si posteskla, že bych taky chtěla být v Praze, protože bych chtěla jít na PGF. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak moc mě mrzí, že tam nemám jet a napadlo mě, že bych se tam přeci jen mohla aspoň v sobotu 1.2. vydat. Začla jsem se v pátek domlouvat s Veve a Méďinem, jak se sejdeme a u koho bych mohla přespat. Nakonec jsme se domluvily, že když pojedu sama, tak přespím u Méďina na koleji, aby Veve s přítelem měli soukromí. Večer jsem ještě kontaktovala Geonta a naposledy se ho zeptala, jestli opravdu nechce jet a nebude mu líto, že tam se mnou nebude. Řekl, že mu to nevadí a že zůstane doma. Potom jsem si ještě běžela do bankomatu vybrat peníze na zítra. Geont mi v noci koupil jízdenky Sporotiket do Prahy a já mohla druhý den vyrazit. Do postele jsem se dostala asi až ve tři ráno, protože jsem si ještě tiskla klauzury, hledala další možnou sekundární literaturu na BP, vykoupala se a balila si věci s sebou při sledování HIMYM.

V sobotu jsem měla budíka nařízeného na 6 ráno a vstávání nebylo zrovna příjemné vzhledem k tomu, že jsem skoro vůbec nespala. Po sedmé jsem se vydala směrem vlakovému nádraží a v 7:42 jsem se vyjela rychlíkem do Prahy. Čekání na vlak a cestu jsem si krátila zkoumáním předchozích verzí klauzur z českého jazyka a čtením knížky na BP. Toto pilné učební nasazení mi vydrželo do Ústí nad Labem, pak na mě začla padat únava a chtěla jsem pozorovat pro mě neznámou krajinu, která je na cestě z Ústí do Prahy.

V 10:27 jsem dorazila do Prahy na hlavní nádraží a vydala jsem se metrem směr Háje. Kolem dvanácté jsem se dostala k Modré škole, kde se konal PragoFFest a chtěla jsem si jít koupit lístek. Čekalo mě však nemilé překvapení a vyhazovač u dveří mi oznámil, že bez registrace předem na netu mě na PGF do pěti večer nepustí. Padlo na mě zoufalstí a nevěděla jsem, co budu sama dělat 5 hodin v Praze. U dvěří před vchodem jsem se radila s Méďinem a Kooky a snažily jsme se vymyslet, co bude dál. Nechtěla jsem, aby přišly holky o program a šly se mnou někam posedět a Kooky měla v pět večer odcházet z PGF, takže by si to pak skoro vůbec neužila. Nemohla jsem se dovolat Veve a netušila jsem kdy dorazí a opět by nastal problém s tím, že by musela kvůli mně přijít o program. Nakonec Kooky navrhla, že můžu jet Chodov a chodit po krámech v obchodním centru. Nechala jsem holkám svoje zavazadla, aby mi je uložily na PGF a vydala jsem se tedy směr Chodov. Tam jsem si došla na oběd a chodila po krámech přibližně do tří. Zabíjela jsem čas voláním s Geontem a s Veve. Nejdřív mi Veve navrhla, že za mnou přijede ve tři na Chodov, abychom se viděly a nemusela jsem tam být tak dlouho sama. Nakonec ale bylo vše jinak a Veve kolem třetí zjistila, že opět začli prodávat lístky a ukořistila mi poslední lístek na PGF.

Celá šťastná jsem se vydala opět směr Háje a konečně jsem mohla na PragoFFest! Asi kolem půl čtvrté jsem dorazila na PGF, setkala se s Veve a jejím přítelem a cca půl hodiny jsme seděli v jídelně a zkoumali na mobilu program. Celá moje výprava na PGF byla dost narychlo a vůbec jsem si předem neprošla, co na PGF má být za program, takže to bylo takové menší překvapení. Veve říkala, že chce jít na přednášku Tess, protože ji zná. Mně v programu nic jiného nezaujalo, a tak jsem se vydala s Veve na Tessinu přednášku Tolkien fanfiction pro začátečníky. Dozvěděla jsem se zajímavé zákonitosti o elfech a trpaslících, které by se ve fanfiction měly dodržovat. Tess zmínila některé špatné fanfiction a základní chyby v nich. Také dala pár tipů na pěkné fanfiction na Pána prstenů a Hobbita, ale bohužel si pamatovala jen jejich děj a přesné názvy nevěděla. Nabídla se, že pokud ji někdo kontaktuje, tak dá odkazy na všechny zmíněné fanfiction. Její přednes se mi líbil a přednáška mi přišla zajímavá, i když fanfiction na Pána prstenů nebo Hobbita psát nechci.

Ihned po skončení Tessiny přednášky jsem od pěti chtěla jít na přednášku TOP Amerických komiksů 2014 2013 od Vojty Rabyniuka. Na tuhle přednášku jsem šla jen kvůli přednášejícímu, protože jsem si s ním před pár lety psala na Last.fm a tohle byla příležitost ho poprvé vidět naživo. Těsně před vstupem na tuhle přednášku mě odchytil Méďin, bohužel už bez Kooky, a tak jsem se s ní ani nemohla rozloučit. :( Veve mě dočasně opustila a já jsem šla s Méďinem na Vojtovu přednášku. Sedly jsme si hned dopředu na lavičku, což se pro mě ukázalo jako mírně nepohodlné, protože se mi špatně koukalo nahoru na plátno a na Vojtu. Chvíli jsem nevědomě zírala na pivo, co měl v ruce a on se začal ujišťovat, jestli prý nemá rozeplý poklopec, že mu tam tak koukám. XDD Ani jsem se nezmohla na odpověď, že mu nekoukám mezi nohy, stejnak by mi asi nevěřil. :D Dal nějaké tipy na podle něj TOP komiksy za uplynulý rok a i mě tam něco zaujalo. Bohužel si ale nepamatuju přesné názvy a asi se ho budu muset na ně někdy zeptat. :-U-- Na konci ještě zmínil pár komiksů, které naopak považoval za nejhorší. Jeho přednáška mě zaujala a pobavila, akorát si člověk musí zvyknout, že někdy mluví sprostě. Méďin jako větší znalec amerických komiksů poznamenal, že u něj je vidět, že je víc zaměřený na komiksy od Marvelu.

Po Vojtově přednášce jsme s Méďinem na chodbě zkoukly program a zaujala mě tam přednáška Velký návrat Sherlocka od Daphne + Kate, a tak jsme na ní hned vyrazily. Hlavním obsahem přednášky bylo pouštení trailerů na třetí řadu Sherlocka a zmínění nějakých událostí z třetí řady a ukázání video ukázek. Ihned na začátku, jsme byli varováni, že to není pro ty, co ještě neviděli třetí řadu, protože to bude obsahovat spoilery. (Ještě, že jsem třetí řadu nedávno dokoukala.) V rámci téhle přednášky jsem viděla i speciál (epizodu 00), co se vysílal před první epizodou třetí řady. Obsah téhle přednášky mi tak trochu splývá s další přednáškou o Sherlockovi, na kterou jsem šla. Akorát si pamatuju, že jsem se u obou přednášek o Sherlockovi hodně nasmála a holky řekly i informace o tom, jak se děj třetí řady Sherlocka liší od děje psané předlohy. Mimojiné jsem díky této přednášce zjistila, že herci, co hráli Sherlockovo rodiče jsou ve skutečnosti rodiče Benedicta Cumberbatche (představitele Sherlocka). A že herečka, co hrála Mary je ve skutečnosti manželka Martina Freemana (představitele Watsona). Nevěděla jsem, že z třetí řady Sherlocka je tak trochu "rodinný seriál".

Púvodně jsem chtěla jít ještě od sedmi na WTF Ponies..? a setkat se tam zase s Veve, avšak ozvaly se mé primární potřeby a radši jsem pak s Méďinem šla do jídelny ulovit něco k snědku. Rozhodly jsme se, že si obě dáme hranolky s tatarkou, což se pro mě ukázalo jako ne příliš šťastná volba. Bylo tam hrozně moc lidí a obsluha si asi už pořádně nepamatovala, kdo si co objednal. Podávání jídla fungovalo systémem, že se zařval název jídla a ten, kdo si to jídlo objednal, tak si ho šel vzít. Jenže hranolky si objednávalo docela dost lidí a po naší objednávce a zaplacení dvou porcí hranolek je dostal jen Méďin a já jsem musela čekat. Mezitím se se mnou rozdělila o svojí porci a na mě se furt nedostávalo. Potom jsem si radši šla stoupnout přimo k výdejovému okýnku a po dvou připomenutích jsem se asi po třičtvrtě hodině dočkala i svojí porce hranolek. Méďin tam celou tu dobu čekal se mnou a bohužel kvůli tomu propásla přednášku Japonské pohádky III. Šly jsme si sednout nahoru a podělily se o druhou porci hranolek, pak nás tam navštívila Méďinova spolužačka J. a všechny tři jsme se od devíti vydaly na Typické a atypické shipy v Sherlockovi od Kate. Jak již název napovídá, dočkali jsme se zmínění typických párů (Sherlock + Watson, Sherlock + Irene...), tak i těch atypických. Přednášející nám ke skoro každému pairingu ukázala fanarty a pustila pár vybraných videí. U některých videí jsme se bavili, když na žádost publika pustila přednášející několikrát Sherlockovo prohrábnutí vlasů nebo zadek Irene Adler. Asi všichni jsme byli spíš zvědaví na atypické pairingy, které byly například knírek Watsona + namalovaný knírek Sherlocka, Mycroftovo deštník + Lestradovo kobliha atd... XD

Po skončení téhle přednášky jsem se rozloučila s Veve. Vyzvedla jsme si věci ze šatny a s Méďinem a J. jsme se vydaly směr metro. V metru jsme se rozloučily s J. a s Méďinem jsme přestoupily na jinou linku a dopravily s Méďinovo koleji, kde jsem měla přespat. Čekalo mě tak trochu šokující poznání jedné z pražských kolejí, ale byla jsem ráda, že jsem měla kde přespat.

I přes počáteční komplikace jsem si PragoFFest užila a nelituju toho, že jsem se na poslední chvíli rozhodla jet. Byla jsem ráda, že jsem mohla vidět Veve a poznat jejího přítele. Mrzelo mě, že jsem se tam skoro vůbec neviděla s Kooky. Taky se omlouvám všem, že jsem díky nevyspání byla místy tak trochu mimo. :D
Návšteva PragoFFestu pro mě byla velkým dobrodružstvím, protože to byla od Akiconu 2010 teprve moje druhá návštěva festivalu/conu v Praze bez Geonta. Taky to pro mě byl nezvyk, protože jsem zatím byla převážně jen na Akiconech a jednou na Animefestu a na Natsuconu. Poprvé jsem mohla poznat, jak vypadá Modrá škola, kde se dřív konaly Advíky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | 7. února 2014 v 0:30 | Reagovat

Odkaz na "tu dobrou" fanfiction:
https://www.fanfiction.net/s/8953587/1/Children-of-the-Lonely-Mountain

:)

2 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 7. února 2014 v 0:49 | Reagovat

[1]: Díky! :)

3 Lennroe Lennroe | 17. února 2014 v 20:39 | Reagovat

Páni to je docela sranda, to znamená, že jsme na té komixové přednášce musela sedět prakticky hned vedle tebe, seděli jsme s kamarádkami na té první lavičce vepředu u dveří :) To jsou náhody :)

4 Moisesfep Moisesfep | E-mail | Web | 9. května 2017 v 15:35 | Reagovat

payday loan phx az

      http://fastloanstgz.com/ - payday loans online same day

    <a href="http://fastloanstgz.com/">quick cash loans</a>

    easy quick loan

5 Ellefep Ellefep | E-mail | Web | 12. května 2017 v 4:10 | Reagovat

quick reliable payday loans

      http://loanbadoknpz.com/ - online loans

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">loan bad credit</a>

    quick time loan

6 Annasfep Annasfep | E-mail | Web | 12. května 2017 v 15:28 | Reagovat

cialis 20 compra en espana

      <a href=http://cialisnpzonline.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cialisnpzonline.com/">cialis generic</a>

    usefull link 2.5mg cialis

7 Jamesfep Jamesfep | E-mail | Web | 13. května 2017 v 14:17 | Reagovat

cialis 2,5 mg generika

      <a href=http://cialisforsalenrx.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://cialisforsalenrx.com/">discount cialis</a>

    cialis 20mg indications

8 loan loan | E-mail | Web | 13. května 2017 v 17:31 | Reagovat

I was just seeking this info for some time. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your web site. I wonder what is the lack of Google strategy that don't rank this kind of informative websites in top of the list. Generally the top sites are full of garbage.

9 Jamesfep Jamesfep | E-mail | Web | 13. května 2017 v 20:02 | Reagovat

con la cialis australia

      <a href=http://cialisforsalenrx.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://cialisforsalenrx.com/">buy cialis</a>

    generic cialis pills

10 Davidfep Davidfep | E-mail | Web | 14. května 2017 v 1:16 | Reagovat

acheter pas cher brand viagra

      <a href=http://viagrabuytoday.com/>buy viagra</a>

    <a href="http://viagrabuytoday.com/">viagra generic</a>

    pfizer best viagra quality

11 Voicefep Voicefep | E-mail | Web | 14. května 2017 v 20:21 | Reagovat

il prezzo di 10 mg cialis

      <a href=http://cialisonlinerxonline.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinerxonline.com/">order cialis</a>

    los cialis compran california

12 Drewfep Drewfep | E-mail | Web | 17. května 2017 v 19:43 | Reagovat

buy generic cialis cheap

      <a href=http://buycialisizronline.com/>cialis cheap</a>

    <a href="http://buycialisizronline.com/">cialis online</a>

    cialis aspirin

13 Milesfep Milesfep | E-mail | Web | 19. května 2017 v 19:13 | Reagovat

viagra vente en pharmacie

      <a href=http://viagraonlinezx.com/> cheap viagra</a>

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> generic viagra online</a>

    cheap viagra in uk online

14 Annfep Annfep | E-mail | Web | 19. května 2017 v 22:08 | Reagovat

look there women cialis

      <a href=http://cheapcialisv5.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cheapcialisv5.com/">cialis cheap</a>

    wow look it cialis website

15 Piannofep Piannofep | E-mail | Web | 20. května 2017 v 11:52 | Reagovat

only best offers brand cialis

      http://buycialisfrx.com/ - cialis generic

     lt;a href="http://buycialisfrx.com/">generic cialis lt;/a gt;

    cialis for very cheap

16 Milesfep Milesfep | E-mail | Web | 20. května 2017 v 18:59 | Reagovat

il viagra pfizer

      <a href=http://viagraonlinezx.com/> cheap viagra</a>

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> cheap viagra online</a>

    best viagra for men in india

17 Anniefep Anniefep | E-mail | Web | 20. května 2017 v 22:53 | Reagovat

viagra cheap 150

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">online viagra</a>

    my female viagra coupons

18 Anniefep Anniefep | E-mail | Web | 21. května 2017 v 10:15 | Reagovat

erfahrung viagra online kaufen

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra cheap</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra online</a>

    viagra use in preemies

19 Moisesfep Moisesfep | E-mail | Web | 22. května 2017 v 15:12 | Reagovat

svizzera farmacia viagra

      http://buyviagracvz.com/ -  cheap viagra online

    <a href="http://buyviagracvz.com/">viagra</a>

    buy professional viagra online

20 Annfep Annfep | E-mail | Web | 25. května 2017 v 12:41 | Reagovat

levitra together with cialis

      http://buycialisfxz.com/ - cilais price

    <a href="http://buycialisfxz.com/">cialis generic</a>

    generic cialis prescription

21 Kirkfep Kirkfep | E-mail | Web | 25. května 2017 v 12:47 | Reagovat

to buy brand viagra in uk

      <a href=http://cheapviagrazxd.com/>viagra pills</a>

    <a href="http://cheapviagrazxd.com/">viagra generic</a>

    venta viagra malaga

22 Annfep Annfep | E-mail | Web | 26. května 2017 v 7:55 | Reagovat

the best place indian cialis

      http://buycialisfxz.com/ - order cialis

    <a href="http://buycialisfxz.com/">generic cialis</a>

    cialis oral jelly kaufen

23 Alexisfep Alexisfep | E-mail | Web | 26. května 2017 v 11:20 | Reagovat

payday loans santa clarita ca

      <a href=http://nofaxpaydaynpz.com/>payday advance loan</a>

    <a href="http://nofaxpaydaynpz.com/">no fax payday loan</a>

    cheap loan

24 in in | E-mail | Web | 27. května 2017 v 3:25 | Reagovat

Hello my family member! I want to say that this article is amazing, great written and come with almost all significant infos. Id like to peer extra posts like this .

25 cialis_generic cialis_generic | E-mail | Web | 28. května 2017 v 8:48 | Reagovat

Inspiring story, where did you quote it from?

26 buy buy | E-mail | Web | 29. května 2017 v 4:17 | Reagovat

Farmville farms even include free gift that is especially designed for the neighbors on

27 Moisesfep Moisesfep | E-mail | Web | 29. května 2017 v 14:47 | Reagovat

precio cialis en andorr

      http://cheapxcialis.com/ - cialis for sale

    <a href="http://cheapxcialis.com/">online cialis</a>

    wow)) buy generic cialis

28 Moisesfep Moisesfep | E-mail | Web | 30. května 2017 v 11:59 | Reagovat

retail prices for cialis

      http://cheapxcialis.com/ - buy cialis

    <a href="http://cheapxcialis.com/">cheap cialis</a>

    compare vuagra cialis

29 Kirrfep Kirrfep | E-mail | Web | 31. května 2017 v 20:00 | Reagovat

compare levitra viagra online

      http://viagraxzonline.com/ - viagra coupon

    <a href="http://viagraxzonline.com/">buy viagra online</a>

    can viagra zoloft effects help

30 Sergeyfep Sergeyfep | E-mail | Web | 31. května 2017 v 22:29 | Reagovat

generic from viagra jelly

      http://buyviagraonlineaz.com/ - cheap viagra

    <a href="http://buyviagraonlineaz.com/">viagra cheap</a>

    vardenafil 20mg like viagra

31 generic generic | E-mail | Web | 3. června 2017 v 14:52 | Reagovat

Usually I do not read writeup on blogs, nevertheless I wish to say that this writeup extremely forced me to take a look at and do so! Your writing taste has been amazed me. Thanks, really wonderful post.

32 Irishfep Irishfep | E-mail | Web | 6. června 2017 v 17:41 | Reagovat

generic cialis soft cheapest

      http://buycialisko.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buycialisko.com/">buy cialis</a>

    cialis barato au

33 Corefep Corefep | E-mail | Web | 7. června 2017 v 14:17 | Reagovat

only today cialis 10 mg

      http://buyacialisonline.com/ - buy cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy generic cialis</a>

    only today cialis 10 mg

34 online_cialis online_cialis | E-mail | Web | 8. června 2017 v 1:47 | Reagovat

Excellent post. I was checking continuously this blog and I'm impressed! Very useful info particularly the last part

35 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 9. června 2017 v 22:03 | Reagovat

fast cash sudbury

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    payday loan free for first time

36 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 9. června 2017 v 22:39 | Reagovat

american general fina

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">online payday loans</a>

    cash loans in phuthaditjhaba

37 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 10. června 2017 v 0:08 | Reagovat

what is meant by personal loan

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday advance</a>

    personal loans bad credit reno nv

38 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 10. června 2017 v 1:27 | Reagovat

free loan quote

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    payday loans in retford

39 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 10. června 2017 v 18:42 | Reagovat

no credit check installment loans in texas

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    payday loans pittsburg kansas

40 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 10. června 2017 v 23:16 | Reagovat

fast quick cash

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loans</a>

    payday loans in selma alabama

41 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 2:48 | Reagovat

payday loans hayden idaho

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday loans online</a>

    personal loan oklahoma city

42 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 3:42 | Reagovat

payday loan fridley mn

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    personal loans copperas cove

43 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 5:51 | Reagovat

cash loans online with bad credit

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday advance</a>

    latter of credit

44 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 6:24 | Reagovat

Berryessa San Jose cash advance

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    cash loan in boston

45 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 8:40 | Reagovat

payday advance portland maine

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    instant payday loan lenders online

46 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 12:30 | Reagovat

quick loan websites

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loans</a>

    arti non cash loan

47 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 15:48 | Reagovat

northstar lending

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday loans online</a>

    money box safe

48 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 11. června 2017 v 18:20 | Reagovat

secured loans for bad credit in maryland

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    cash loans heath ohio

49 Andrewfep Andrewfep | E-mail | Web | 12. června 2017 v 17:21 | Reagovat

reputable payday loan companies

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday loans online</a>

    best place to apply for a small personal loan

50 viagra viagra | E-mail | Web | 15. června 2017 v 17:08 | Reagovat

Really great info can be found on site.

51 payday payday | E-mail | Web | 28. června 2017 v 11:55 | Reagovat

Hello! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to check it out. I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers! Outstanding blog and superb design and style.

52 Sashafep Sashafep | E-mail | Web | 13. července 2017 v 18:43 | Reagovat

cialis at big discount in uk

      http://genericadcialis.com/ - cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">cialis generic</a>

    cheap cialis buy uk

53 Sashafep Sashafep | E-mail | Web | 14. července 2017 v 10:26 | Reagovat

online australia cialis

      http://genericadcialis.com/ - cheap cialis online

    <a href="http://genericadcialis.com/">generic cialis</a>

    cialisonline de

54 Morefep Morefep | E-mail | Web | 14. července 2017 v 19:28 | Reagovat

link for you cialis 5mg prices

      http://buycccialisonline.com/ - online cialis

    <a href="http://buycccialisonline.com/">tadalafil</a>

    cipla cialis uk buy paypal

55 Moisesfep Moisesfep | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 22:04 | Reagovat

best ayurvedic viagra india

      http://cheapviagraonlj.com/ - sildenafil citrate

    <a href="http://cheapviagraonlj.com/">sildenafil citrate</a>

    philippines can i buy viagra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama