Akicon 2014

4. listopadu 2014 v 22:03 | Kirachan |  Akce
Již popáté jsem se zúčastnila Akiconu, který se letos konal 30.10. - 2.11. v KC Zahradě na Chodově v Praze.
Oproti předešlým ročníkům bohužel nastala změna a již se nepřespávalo přímo na conu, ale v Sokolovně. V den spuštění registrace na Akicon se nám s přítelem (Geontem) nepodařilo si registrovat přespání v Sokolovně a možnost přespání u kamarádů byla nejistá. Geont musel být v pátek 30.10. ještě do večera v práci. Vzhledem k těmto okolnostem jsme se rozhodli letos výjimečně přijet na Akicon až v sobotu a přespání ze soboty na neděli jsme ponechali osudu.

Sobota 1.11.
Vstávali jsme již kolem páté ráno, abychom se stihli včas dopravit z Liberce do Prahy na Akicon, kde jsme nechtěli propásnout Lusiinu přednášku, která začínala v 10:00. Žádný spoj nám naštěstí neujel, ani neměl zpoždění a my dorazili na Akicon asi čtvrt hodiny před desátou.
Po bleskovém odbavení u vstupu a uložení věcí jsme se vydali na přednášku Záchody vycházejícího slunce od Lusi.
Lusi nám představila dva typy záchodů, se kterými se můžete v Japonsku setkat. Konkrétně záchody japonského typu (díry v zemi) a západního typu (záchody, co máme u nás s technickými vymoženostmi navíc).
Technicky vytuněný japonský záchod vypadá takto:


Pro záchodové nadšence Lusi dala tip na výlet do showroomu záchodů v Japonsku, který se momentálně nachází v JR Minami Shinjuku Building na adrese 2-1-5 Yoyogi, Shibuya (více info u Lusi na blogu). Dozvěděli jsme se, že se v Japonsku konala i výstava záchodů, kde se člověk mohl "vcítit do kůže exkrementu" a sklouznout se do obrovského záchodu. Tato výstava se konala v muzeu Miraikan v Tokyu.
Zlatým hřebem přednášky pro mě bylo video s návodem na chození na záchod určeným pro děti. Vysmáté kapky moče a hovínko mě dostaly. :D


Lusiinu přednášku jsem si užila. Lusi dokáže zajímavě a zábavně přednášet i o záchodech. Pro mě byla její přednáška jednou z nejlepších z letošního Akiconu.

Po Lusi jsme chtěli ještě jít na chillinu přednášku Japonsko v anime: iluze vs. realita, která se konala v Malém sále. Bohužel bylo na této přednášce narváno a my se na ni nedostali.

Následovalo několik hodin volna strávených ve společnosti přátel. Navštívili jsme prodejní stánky, kde jsem ukořistila placku z Hry o trůny. Sakuře jsem předala dárek k narozeninám. Vydali jsme se společně s Veve, Terokem, Seritou, Melikem, Mitsuki a Honzou do Blanice na oběd.
Po návratu z Blanice jsme potkali Taylor, Nightie a Nime. Chtěla jsem Taylor požádat o podpis knihy Zavržený, kterou přeložila, ale byla jsem příliš nesmělá a neodvážila jsem se zeptat. ^^; Doufám, že se mi podaří podpis ulovit alespoň na příštím Akiconu.
V mezičase jsem za pomoci svých tužek na oči a konturek na rty vybarvila obrázek z Mangazínu a dala jsem ho do soutěže.


Od 15:00 jsme navštívili přednášku Fascinující vynálezy komiksového světa od Kalisto. Kalistina přednáška se mi jako vždy líbila a pobavila jsem se u ní. Geont zmínil, že Kalisto většinou při svém přednesu často opakuje nějaké slovo, ale já jsem si nikdy ničeho nevšimla.

Někdy v této době jsme zahlédli ve Velkém sále Stína z IRC sekai a měli tak tu čest ho poprvé potkat naživo.

Po Kalisto následovala technická pauza na nácvik Cosplay soutěže. Zůstali jsme v sále i na nácvik, protože nás nikdo nevyhodil. :D S Veve jsme šly na chvíli ven ze sálu, ale přes dav čekajících lidí jsme se už nemohly vrátit zpátky. Volala jsem tedy Geontovi, aby vyšel ven za mnou a chill s Garaxem nám mezitím drželi místa. Tímto bych jim za to chtěla poděkovat.
S Geontem jsme si skočili do Lidlu a po krátkém občerstvení jsme se vrátili na již probíhající Cosplay soutěž. Přišli jsme pouze o výstup první soutěžící, kterou jsme ale viděli na nácviku. Většinu z nás si jednoznačně získal v pořadí čtvrtý cosplayer Handsome Jacka, pro kterého jsme pak i hlasovali (foto z FB, autor: Hung Duong Manh).
Na Cosplay soutěži jsem byla poprvé a původně jsme tam s Geontem ani nechtěli jít. Šli jsme tam jen kvůli tomu, abychom si mohli zabrat místa na následující Grekovu přednášku. Nakonec jsem ráda, že jsme na Cosplay soutěž šli, protože mi přišla zábavná. Chtěla bych tímto pochválit i moderátora soutěže, který k zábavnosti soutěže přispěl.

Po Cosplay soutěži jsme zůstali v sále na již zmíněnou Grekovu přednášku o JSDF (Japan Self-Defense Forces). Dozvěděli jsme se, jak se Japoncům bravurně podařilo obejít zákon a vytvořili si "armádu", která údajně armádou není. Grek jako vždy poutavým způsobem zprostředkoval zajímavé informace. Trochu mi vadilo časté používání slova "pacifistický", jinak mu nemám co vytkout.

Následovala hodina volna, a pak jsme se opět vrátili do Velkého sálu na Vyhlášení soutěží & křest komiksů
Byli jsme svědky pokřtění komiksu Korektor, který si pak druhý den Geont zakoupil i s věnováním od Yuffie.
Jarník opět zaslouženě zabodoval v AMV soutěžích. Jeho AMV Střídavý Totoro nám bylo puštěno i v sále. Lusi nezůstala za Jarníkem pozadu a odnesla si dvě ocenění z pěvecké soutěže. V Cosplay soutěži vyhrál u diváků náš favorit Handsome Jack. Poprvé se podařilo vyhrát i mně, a to za nejoriginálnější vybarvení obrázku z Mangazínu. Dostala jsem poukaz na placku zdarma a 200 Akibonů, které jsem později směnila v Akikrámu za jídelní hůlky.


Po obdržení výhry jsme se přesunuli s Geontem do Malého sálu na přednášku Jak fungují roboti v mecha stylu od D-Toxe. D-Tox poukázal na různé technické chyby v mecha anime. Geontovi ve výběru mecha anime chybělo Soukou Kihei Votoms, ve kterém se údajně nevyskytuje příliš technických chyb a stojí za zhlédnutí. Mně jako neznalci mecha anime se přednáška líbila. Sama bych si tolika technických chyb nevšimla a oceňuji, jak přednášející vše dokázal vysvětlit.

V Malém sále jsme zůstali ještě na přednášku Japonské sexuální pomůcky od Sušenky. O tuto přednášku byl obrovský zájem. Bohužel se všichni do Malého sálu nevešli a Grek musel několik lidí požádat o odchod. Sušenka uvedla různé japonské pomůcky. Výběr pomůcek pro muže byl opravdu pestrý, od masturbačních vajec Tenga až po figuríny podobající se lidem. Japonské ženy tak pestrý výběr pomůcek bohužel nemají.

Pro případné zájemce existují na netu i recenze pomůcek.
Sušenka toto ožehavé téma zvládla s přehledem a zaslouží si pochvalu. :) Společně s přednáškou o záchodech to pro mě byla nejlepší a nejzábavnější přednáška z letošního Akiconu.

Po Sušence jsme si s Geontem vyzvedli věci z tělocvičny a chystali se odjet přespat k Veve a Terokovi. Terok nám zavolal taxíka, protože metrem a tramvají bychom jeli o dost déle. Navíc už bylo po půlnoci, takže jsme se chtěli přemístit co nejrychleji a nejpohodlněji. Taxikář nás překvapil tím, že měl přijet už za tři minuty. Mezitím začal Trpaslík hromadně zpívat Rozvíjej se poupátko. Kus písně jsme oželeli, protože jsme se potřebovali dostat ven ze zamčené KC Zahrady, abychom mohli počkat na taxík. Organizátorce Melik se podařilo nás pustit ven východem pro orgy, i když ji to stálo trochu dohadování s členem ochranky.

Jízda taxíkem mě příjemně překvapila. Cesta nás stála 200Kč, což vycházelo na 50Kč za osobu a nebylo to o moc víc než za městskou. Po příjezdu jsme si vybalili, zvládli noční hygienu a kolem druhé ráno zalehli. Přítomnost nám dělalo roztomilé a zběsilé koťátko.

Neděle 2.11.
Kolem osmé ráno nám kotě zaručilo budíček. Geontovi zalezlo do spacáku a mně skočilo na obličej, takže o zábavu bylo postaráno. :D
Z bytu jsme se vyhrabali poněkud později a zpátky na Akicon jsme dorazili až kolem dvanácté. Volný čas jsme strávili povídáním s přáteli. Ve stánku jsem ještě stihla vyměnit výherník kupón za placku s Bezzubkou a Geont si koupil jeden z posledních šesti výtisků Korektora.


Šli jsme pak už jen od 13:30 na Neslavné zakončení. Program byl zjevně posunutý přibližně o půl hodiny, takže jsme ještě viděli kus z přednášky Novinky asijského filmu od Vavči.

Na Neslavném zakončení nám Grek sdělil, že Akicon letos navštívilo přes 740 lidí. Upozornil nás na to, abychom se v sprnu nezapomněli registrovat na další Akicon. Také zde padla zmínka o možnosti přesunutí Akiconu z KC Zahrady do nových prostor z důvodu nedostatečné kapacity.

Po zakončení jsme se s Veve, Terokem, Seritou, Melikem, Mitsuki, Astrakem a Ely vydali směrem k zastávce metra. Většina z nás šla ještě na oběd do asijské restaurace Štěstí. Po obědě jsme jeli společně metrem. Postupně se od nás kamarádi odpojili, až jsme zbyli s Geontem sami. Dojeli jsme na Černý Most, udělali si nákupní mezizastávku v IKEE a v 18:30 jsme odjeli se Student Agency do Liberce.

Shrnutí
Zezačátku jsem se obávala letošního Akiconu kvůli nemožnosti přespání na místě. Ze zdravotních důvodů si nyní nemůžu moc dovolit bdění a děsila jsem se toho, že se mi na Akiconu udělá špatně. Naštěstí nám na poslední chvíli Veve s Terokem nabídli přespání u nich, za což jim patří obrovský dík.
Tak trochu jsem nepochopila menší problém s vypuštěním lidí ven za doprovodu orga v pozdějších hodinách. Vzhledem k tomu, že se dost lidí muselo přemístit na přespání jinde, tak bych uvítala bezproblémové pouštění ven a pouze bych po určité hodině už nepouštěla lidi dovnitř. Vše se ale nakonec vyřešilo a nevím, jestli byl pouze zádrhel u informovanosti a přístupu ochranky.
Menší problém také nastal s nedostatečnou kapacitou sálu na Sušenčinu přednášku, u které se dal čekat nával. Chápu, že ve Velkém sále tou dobou běželo promítání a moc na výběr tedy vzhledem k prostorám KC Zahrady nebylo.

Všechny tyto problémy by se daly vyřešit změnou prostor do místa s větší kapacitou a pevně věřím, že se Akiconu podaří najít vhodné místo.
Ke KC Zahradě a přilehlé Blanici mám nostalgický vztah, ale ukázalo se, že jsou potřeba i další sály s větší kapacitou. Také je zde neustále vzrůstající zájem ze strany návštěvníků, kterému už kapacita KC Zahrady nestačí.
Uvítala bych, kdyby na conu byly místnosti určené pouze na spánek, kde by po celou dobu conu byly uložené věci a nic by se nemuselo v průběhu conu balit a přenášet. V tomto ohledu jsem velice ocenila letošní Natsucon a potěšila by mě tato možnost i na Akiconu.

I přes menší zádrhele jsem si Akicon opět užila, dokonce možná i nejvíc ze všech ročníků. Notně k tomu přispěl pro mě zajímavý sobotní program a výhra v soutěži. Kromě problému s ochrankou byli všichni orgové příjemní a panovala na conu přítelská atmosféra. Ještě jednou bych také chtěla vyzdvihnout výběr moderátora Cosplay soutěže, který byl opravdu povedený.

Na viděnou na Akiconu 2015, ať už bude kdekoliv. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chill chill | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 23:26 | Reagovat

Panebože... ta recenze na ty sexuální pomůcky... dat pes! 8-DDD Myslíš, že mi bude králík reagovat na sexuální pomůcky? 8-DDD

2 ledman ledman | 5. listopadu 2014 v 1:44 | Reagovat

Ty jo, autogram od překladatelky, to mě nenapadlo. Že bych s sebou na AF vzal svůj výtisk Darth Plagueise? :D

3 Mitsuki Mitsuki | 5. listopadu 2014 v 1:50 | Reagovat

To slozite nocni vypousteni bylo kombinaci prani zahrady, aby byl od urcite hodiny hlavni vchod zavreny a toho, ze jsme nechteli, aby se nam navstevnici bez dozoru courali zazemim. Uplne nevim, o co slo v konfliktu Mel s serifama, ale odhaduju, ze k nemu doslo proto, ze serifove byli trochu oddelena jednotka a tudiz neznali osobne vsechny orgy. Mozna mohlo dojit k nejakemu informacnimu sumu, kdo muze a nemuze navstevniky vypoustet, ale to bych uz kecala.
Susenka nebyla v hlavnim sale proto, ze si zodpovedni orgove mozna nebyli jisti, zda by zvladla velky sal a zda by byla jeji prednaska do hlavniho salu vhodna. Kazdopadne myslim, ze Susenka zvladla prednasku natolik bravurne, ze o jejich kvalitach neni pochyb :) Tim ovsem nemluvim za Akicon, pouze za sebe, takze i ja se necham prekvapit, jak to vse dopadne do pristiho roku.
Jinak osobne mam Zahradu velice rada a daleko radeji bych snizila pocet navstevniku, nez se stehovala jinam :D

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 7:22 | Reagovat

Taky bych osobně radši snížila počet lidí než přesouvala prostory, už jenom kvůli nově objevené možnosti přespání u Sayi na Volze. :'D

Jinak díky za velmi zevrubné popsání záchodové přednášky, když už jsme nestihly, aspoň se můžu mrknout na videa. :)

5 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 10:07 | Reagovat

[1]: No, zjevně si myslel, že jsou určené pro něj a ono nic. XD

6 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 10:08 | Reagovat

[2]: Akorát, jestli potáhnu všechny knížky, co překládala Taylor a případně ještě mangy, co překládala chill, tak jenom tímhle zaplním jeden batoh. :D

7 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 10:13 | Reagovat

[3]: Díky za objasnění ohledně Sušenky. :)

Mně jde hlavně o tu možnost přespání na místě. Kdyby to zase šlo v KC Zahradě, tak souhlasím s tím, aby zůstal omezený počet návštěvníků a budu jako každý rok bojovat o místo na Akicon už v den spuštění registrací.

8 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 10:28 | Reagovat

[4]: Já to přespání jinde vidím jako problém a radši bych spala na zemi přímo na conu. Když se musím odněkud přemisťovat, tak pak nestihnu tolik z ranního programu, a to mě mrzí.

Jsem ráda, že jsem ti aspoň nějak mohla zprostředkovat přednášku o záchodech. :)

9 Lusi Lusi | E-mail | 9. listopadu 2014 v 0:10 | Reagovat

[7]: Pokud bude Akicon zůstávat v Zahradě, tak přespání na místě už nebude možné nikdy (přání Zahrady).

A o Sušence jsem ještě zaslechla, že jí samotné se do velkého sálu moc nechtělo, takže bylo jasno. Ale to nám může konec konců potvrdit/vyvrátit sama :)

10 D-tox D-tox | 10. listopadu 2014 v 20:58 | Reagovat

Jsem rád že se ti má přednáška líbila a poděkuj prosím Geontovi za doporučení toho anime Soukou Kihei Votoms je to velmi dobré :)

11 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 11. listopadu 2014 v 1:12 | Reagovat

[9]: Díky za objasnění. :) Věděla jsem o přání Zahrady jen na tento rok, ale tak nějak jsem čekala, že už to přespání neumožní ani na případných dalších Akiconech.

Je fakt, že jsem ještě nezažila, aby Sušenka přednášela ve Velkém sále. Nevím, jestli se to vůbec někdy stalo.

12 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 11. listopadu 2014 v 1:12 | Reagovat

[10]: Vyřídím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama